Stylowy pokój dziecka – pomysły, inspiracje

Aranżacja pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie dla rodzica. Zwłaszcza jeśli chodzi o stworzenie przytulnego pokoju dla przedszkolaka, który zaczyna mieć swoją wizję i swój gust. Idealnym rozwiązaniem będzie pogodzenie kwestii ergonomicznej (za która przeważnie stoją rodzice) z estetyczną wizją którą ma dziecko. Co powinno znaleźć się w pokoju dziecka, na jakie dodatki warto zwrócić uwagę?

Modne dodatki

Trudno byłoby sobie wyobrazić pokój dziecka bez dodatków. Dzieci jak wiadomo kochają kolorowe rzeczy, są fanami swoich ulubionych postaci z bajek. Tak więc mimo wizji, którą przeważnie mają rodzice, warto zadbać o to, by pokój dziecka był właśnie im pomieszczeniem w którym będą się dobrze czuć. Jeśli chcemy zaaranżować ścianę w pokoju dziecięcym dobrym wyborem mogą być plakaty, ramki ze zdjęciami bądź naklejki ścienne, które ostatnio stanową must have w aranżacji. Naklejka na ścianę drzewo, ptaki, czy naklejka z postacią z bajki z pewnością ucieszy niejedno dziecko, a przy okazji będzie to świetny dodatek aranżacyjny w pokoju. Jeśli szukamy naklejki na ścianę dla dzieci warto przyjrzeć się ofercie dostępnej na tej stronie: https://yokodesign.pl

fot.aranżacja pokoju i zastosowanie naklejki ściennej drzewo

Kolory mają znaczenie

Oprócz modnych dodatków trzeba mieć na uwadze kolorystykę całego wnętrza. Pokój dziecka powinien być miejscem w którym będzie ono mogło odpocząć ale też miejscem zabaw. Dziecko w swoim pokoju musi się po prostu dobrze czuć. Dlatego warto wziąć pod uwagę kolor ścian, jak wiadomo dzieci lubią jak jest kolorowo. Dobrym rozwiązaniem może być pomalowanie dwóch ścian w innym kolorze. Jeśli zaś chodzi o samą kolorystykę musimy wziąć pod uwagę czy jest to pokój dla dziewczynki czy chłopca.

Oświetlenie – jako element aranżacji

Oświetlenie to równie ważny element aranżacji pokoju. Jak wiadomo pokój dziecka bardzo często pełni wiele funkcji raz jest miejscem zabaw zaraz potem azylem w którym dziecko chce odpocząć innym razem miejscem do nauki. Trzeba rozważyć te trzy kwestie i wybrać oświetlenie, które zaspokoi każdą ze stref komfortu. Na pewno przyda się tradycyjna lampa sufitowa, do tego lampa stojąca oraz lampa biurkowa.