Stara moda domowa w nowym wydaniu

Moda z dawnych lat – niezależnie czy to ubrania, meble czy fryzury – bardzo często do nas wraca. Co więcej, zawsze ma ona całą masę fanów, którzy chętnie wybierają to, co było kiedyś modne. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ wiele z tych rzeczy nie tylko wygląda pięknie, ale również wprowadza w wyjątkowy klimat. Ceramiczne bibeloty, drzwi harmonijkowe – wszystko to ma swój urok i przeżywa swój renesans.

Ceramiczne bibeloty

Ceramiczne figurki, a nawet zastawa kojarzy nam się z babcinym salonem. Ale czy aby na pewno tylko tam możemy je spotkać? Oczywiście, że nie! Ceramika jest coraz częściej i chętniej wykorzystywana do aranżacji mieszkań młodych ludzi. Te pięknie zdobione elementy dekoracji potrafią nadać wyjątkowego klimatu niemal każdemu pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że co za dużo to nie zdrowo. Piękną aranżację uzyskamy tylko wtedy, jeśli we wszystkim zachowamy umiar. Zbyt dużo ceramicznych figurek sprawi, że nasze mieszkanie stanie się zbyt przepełnione, a sam efekt nie będzie klimatyczny i przyciągający, ale wręcz kiczowaty.

Drzwi harmonijkowe drewniane

Drzwi harmonijkowe drewniane – kto z nas ich nie pamięta? Drzwi harmonijka były niegdyś must havem każdego mieszkania. Jednak dziś, drzwi harmonijkowe są znacznie bardziej wytrzymałe, a ich styl jest nieco bardziej nowoczesny. Ogromną zaletą są również drzwi składane na wymiar. To rozwiązanie idealne dla małych przestrzeni, a także dla mieszkań, których wymiary nie są standardowe. Drzwi harmonijkowe z całą pewnością przypadną nam do gustu, jeśli nasze mieszkanie zaaranżowane jest na wzór mody lat 80., 90. a także, jeśli mamy w mieszkaniu spiżarnię lub garderobę.

Drzwi składane na wymiar dostępne są w sklepie http://www.drzwi-harmonijkowe.pl/.

Styl shabby chic

Styl shabby chic uwielbia meble, które nie są idealne i noszą na sobie znamiona przemijającego czasu. Shabby chic lubi jasne kolory – białe ściany są świetnym tłem dla starszych mebli. Warto jednak pamiętać, że stare meble wcale nie oznaczają antyków. W tym stylu wybieramy to, co jest poprzecierane, ma widoczne delikatne pęknięcia i ślady czasu. Antyki pozostawiamy dla nieco innego stylu. Styl ten nie tylko nawiązuje do starszej mody, ale również sprawia, że wnętrze staje się przytulne.