Silnik do roweru – o czym warto pamiętać

rower elektryczny

Najważniejszym elementem budowy roweru elektrycznego jest jego silnik. Silnik do roweru odpowiada za dostarczenie mocy, która odpowiada za wspomaganie podczas pedałowania. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego silnika rowerowego.

Silnik do roweru elektrycznego

O czym warto pamiętać przed zakupem roweru elektrycznego? Sercem całego urządzenia jest oczywiście silnik. Żeby działał prawidłowo i dostarczał odpowiedniej mocy, należy wziąć pod uwagę akumulator. Może być on montowany w bagażniku, wewnątrz ramy rowerowej lub w miejscu przeznaczonym na koszyk czy na bidon. Podczas wyboru silnika należy zwrócić uwagę na ważne kwestie techniczne. Jednym z ważniejszych czynników jest moment obrotowy silnika rowerowego. Ten aspekt odpowiada za to czy silnik skutecznie będzie napędzał koło. Wpływa to głównie na przyspieszenie. Wartość momentu obrotowego określa się w niutonometrach Nm. Należy jednak pamiętać o tym, że w ofertach producenci podają najwyższą możliwą wartość. Silnik do roweru może być zamontowany centralnie lub w piaście przedniego czy tylnego koła. Najlepszym wyborem będzie silnik centralny. Równomiernie obciąża koła, co wpływa na komfort jazdy. Oprócz tego jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przypadku rowerów miejskich jak i tych terenowych. W przypadku silników montowanych w piaście, mamy do czynienia z dociążeniem jednego z kół. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się raczej w przypadku rowerów terenowych.

Szeroką ofertę silników do rowerów znajdziesz w ofercie sklepu Energy-Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.