Pufy plecione. Gdzie warto je wykorzystać?

Pufy plecione stały się ostatnio niezwykle popularnym dodatkiem do wnętrza. O tym jakie rodzaje puf znajdziemy w sklepach oraz w jaki sposób można je wykorzystać dowiecie się czytając nasz poradnik.

Plecione pufy – ciekawostki

Plecione pufy nie są popularne od zawsze. Dopiero kilka lat temu zaczęli chętnie po nie sięgać projektanci wnętrz. Zaczęło się od amerykańskich programów wnętrzarskich, a dzisiaj plecione pufki znajdziemy nawet w supermarkecie.

Rodzaje puf

Pośród puf można wskazać różne rodzaje i kształty. Zazwyczaj pufy są tworzone w opływowych kształtach, bardziej okrągłych, jednakże pośród puf plecionych znaleźć możemy również te stworzone z kilku elementów. Te mogą przybierać kształt sześcianu czy prostopadłościanu. Ciekawe propozycje znajdziecie pod adresem https://www.millihome.pl/pufy

Rodzaje splotów w pufach

Często o charakterze i stylu pufy decyduje nie kolor, nie kształt, ale rodzaj splotu. Warto zwrócić uwagę jak wygląda ścieg, spotkać możemy te:

o splocie ryżowym lub pół-ryżowym, te są w miarę neutralne i nie kojarzą się jednoznacznie z żadną porą roku. Inaczej jest w przypadku ściegów jodełkowych, bardziej kojarzących się z zimowymi sweterkami, a zatem odsyłające do bardziej zimowych pór roku.

Gdzie sprawdzą się plecione pufy?

Plecione pufy sprawdzą się w przypadku salonów. Można je ustawić na dywanie traktować jako dodatkowa przestrzeń do siedzenia, stolik lub podnóżek. Pufy świetnie sprawdzają się również w pokojach dziecięcych, głównie za sprawą tego, że posiadają zdejmowane pokrowce, które z powodzeniem można zdjąć i uprać w pralce, zatem łatwo je utrzymać w czystości.