Przeróbka roweru na elektryczny – poradnik specjalistów

Przerabianie roweru na elektryczny to coraz bardziej popularny sposób na wyposażenie się w pełni sprawny i gotowy do pracy rower elektryczny. Co sprawia, że rozwiązanie to zyskuje coraz większe grono zwolenników? Na czym polega przeróbka roweru na elektryczny? Dowiesz się tego z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

Przerabianie roweru na elektryczny – ekonomiczna alternatywa?

Przeróbka roweru na elektryczny to zdecydowanie tańsze a przy tym równie wydajne rozwiązanie co zakup roweru elektrycznego. Przerabianie roweru elektrycznego rozpocząć należy od wyboru spełniającego nasze indywidualne potrzeby zestawu do konwersji – te składają się z komponentów takich jak: silnik elektryczny, bateria, system PAS, manetka a także wyświetlacz oraz komplet sterowników. Montaż tych wszystkich elementów umożliwia samodzielną przeróbkę roweru na elektryczny. Przerabianie roweru na elektryczny na własną rękę może wydawać się skomplikowanym procesem na szczęście jednak nie jest – do konwersji roweru na elektryczny wymagana jest jedynie podstawowa wiedza z zakresu budowy rowerów oraz dokładność.

Przeróbka roweru na elektryczny – wybór zestawu do przerobienia roweru

Przerabianie roweru na elektryczny wymaga wyboru odpowiedniego zestawu. Do najważniejszych elementów wchodzących w ich skład należą silnik i bateria. Silniki występujące w rowerach elektrycznych dzielą się na dwa rodzaje: piastowe i centralne. Silniki piastowe umieszczane są na kole przednim lub tylnym dlatego decydując się na przerabianie roweru na elektryczny przy pomocy zestawu do konwersji z silnikiem piastowym konieczna będzie wymiana koła. Silniki centralne montuje się w centralnej części ramy na wysokości pedałów. Są one wydajniejsze i są zdecydowanie lepszym wyborem w sytuacji gdy decydujesz się na przerabianie roweru na elektryczny, który przeznaczony jest do jazdy w wymagających i trudnych warunkach.

Przerabianie rowerów na elektryczne krok po kroku

Przerabianie rowerów na elektryczne rozpoczyna się od montażu wyświetlacza i manetki gazu. Kolejnym krokiem jest zamontowanie sensora PAS (systemu wspomagania pedałowania) a także silnika oraz akumulatora. Na samym końcu należy zamontować sterowniki i przeprowadzić test silnika. Przerabianie rowerów na elektryczne niekoniecznie jest prostym zabiegiem – więcej wskazówek na jego temat znaleźć możesz na stronie https://energy-bike.pl/przerobka-roweru-na-elektryczny-montaz-krok-po-kroku/. Przerabianie rowerów na elektryczne może być czasochłonne i pracochłonne, dlatego nie wszyscy chcą podejmować się tego na własną rękę – właśnie dlatego Energy Bike oferuje usługę montażu zakupionych w ich sklepie zestawów do konwersji.