Proces rehabilitacji

rehabilitacja

Często lekarz kieruje nas na zabiegi rehabilitacyjne po wypadku, czy też po chorobie. Rehabilitacja jest to bardzo długi i monotonny proces. Dzięki niemu natomiast możemy znacznie poprawić swoją sprawność fizyczną, zarówno podczas choroby jak i po operacji. Celem rehabilitacji jest przywrócenie pełnej lub też jak najbardziej możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej, a także psychicznej.

Warto wiedzieć, że jest kilka form korzystania z tych zabiegów. Pierwsza to taka,w której pacjent korzysta z przychodni, druga to rehabilitacja w ramach oddziału dziennego, natomiast trzecią są zabiegi wykonywane w domu pacjenta. Oczywiście można podjąć którąś z tych form według własnego uznania i nikt nam nie może tego z góry narzucić. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat rehabilitacji, wystarczy że wpiszemy w Google, np. „rehabilitacja Widzew”. Wyskoczą nam wtedy informacje związane z zabiegami rehabilitacyjnymi w naszej okolicy.

Jak uzyskać skierowanie potrzebne do zabiegu rehabilitacyjnego?

Otóż warto wiedzieć, że na rehabilitację kieruje nas głównie lekarz zajmujący się ubezpieczeniem zdrowotnym. Dane skierowanie powinno zawierać kilka ważnych czynników. Zatem powinno mieć dane pacjenta, szczegółowy opis dysfunkcji, przyczynę skierowania na rehabilitację. Należy także zawrzeć w nim przebyte już choroby. Nie można zapomnieć także, że skierowanie obowiązkowo ma zawierać pieczęć nagłówkową z numerem umowy z NFZ. Oczywiście niezbędna jest również pieczątka oraz podpis lekarza. Do skierowania konieczne jest dołączenie kompletu badań, które dokładnie uzasadniają potrzebę prowadzenia tego typu terapii. Jeśli w ciągu 30 dni od daty wystawienia nie zarejestrujemy danego skierowania nie zostanie ono przyjęte do realizacji.


Jakie są dostępne zabiegi rehabilitacyjne?

Sprawi, że odzyskamy być może w pełni sprawność fizyczną, czy też psychiczną. Wśród rodzajów zabiegami są między innymi: elektroterapia, laseroterapia, ultradźwięki, krioterapia, ciepłolecznictwo, różne masaże, czy też gimnastyka lecznicza. Jeśli ktoś jest zainteresowany bliższym poznaniem się z tego rodzajami terapii, może wyszukać w internecie, np. wpisując hasło „rehabilitacja” z daną miejscowością w której akurat chciałby skorzystać „rehabilitacja Widzew”, „rehabilitacja województwo łódzkie” lub  z innym regionem, to z pewnością pomoże aby bliżej zapoznać się z zabiegami rehabilitacyjnymi w danej  okolicy. Więcej na temat rehabilitacji i o tym jak powinna być prowadzona znajdziesz na stronie Pro Medyk (www.promedyk-premium.pl).