Problem z zatykającą się głowicą atomizera? Jest na to sposób!

Atomizer

Wszyscy znamy ten problem. Ze względu na mikroskopijnych rozmiarów wylot z głowicy atomizera, jakiekolwiek uszkodzenia w tym obszarze gwarantują albo problemy z prawidłowym działaniem, albo niemożliwość funkcjonowania dyszy w ogóle. Zatkania wylotów dysz atomizera zdarzają się stosunkowo rzadko, ponieważ niewielkie rozmiary kanału rekompensowane są ogromnym ciśnieniem wyrzucanej dzieci.

Gdybyśmy na przykład do końcówki atomizery przykleili gumę do żucia, nawet nie zauważylibyśmy, gdzie ona wystrzeli. Nawet niezbyt świeży cement bez problemu zostałby wymyty – tutaj ciśnienia naprawdę są ogromne. Jednak zdarza się, że na wskutek nieprawidłowego użytkowania lub wykorzystania bardzo słabej jakości materiałów, końcówka atomizera strzępi się, tzn. zmienia się jej faktura, rdzewieje, co może istotnie powodować niejako „zasklepienie się” dyszy.

Czy można naprawić zepsuty atomizer?

Niestety, ze względu na precyzję, z jaką musi być wykonane to urządzenie, samodzielne naprawy elementów atomizera zwykle nie wchodzi w grę. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wówczas zakup nowego atomizera – takiego, który spełni nie tylko normy rozpyłu ale także zapewnie długą żywotność. Chodzi nam przecież o to, aby kropelki na wylocie były odpowiednio małe. Wówczas nie zamarzają one w ujemnych temperaturach, a atomizera możemy używać nawet w warunkach ekstremalnych, np. na Syberii 🙂 Z kolei długi okres użytkowania gwarantuje ciągłość pracy zakładu.

Firma dystrybuująca atomizery na terenie Polski to PNR Polska: http://www.dysze-wodne.pl/atomizery.html Zajmują się oni sprzedażą atomizerów powietrzno – wodnych oraz ultradźwiękowych.

Czym różnią się te atomizery? Cóż, przede wszystkim atomizery ultradźwiękowe można płynnie regulować. Są to jednak urządzenia niekoniecznie potrzebne w małych zakładach. Na początek można zadowolić się atomizerami bez funkcji ultradźwiękowych. Dysze rozpyłowe systemu mgłowego można wykorzystywać w punktach przesypowych, podczas załadunku, a także w elektrowniach, koksowaniach i kopalniach. Dla niezwykle wymagających i specyficznych zastosowań warto skonsultować się z PNR Polska. Firma doradzi, czy wybrany przez nas atomizer spełni pokładane w nim nadzieje oraz czy okres jego eksploatacji będzie wystarczający dla naszych potrzeb.