Podstawowe informacje na temat rakiet w sportach rakietowych

Tenis rakieta do tenisa ziemnego

Rodzajów sportów rakietowych jest wiele, ale w Polsce triumf święcą trzy z nich, tj. tenis ziemny i stołowy oraz badminton – postrzegany raczej jako forma rekreacji i rozrywki. Dla każdego z tych sportów zarezerwowany jest inny rodzaj rakiety, czym różnią się między sobą?

Tenis stołowy

Rakiety do tenisa stołowego posiadają drewniany rdzeń, wykonany zazwyczaj z wytrzymałej sklejki. Z jednej i drugiej strony deski znajduje się kauczukowa okładzina.

Padel

Rakieta do padla nie składa się z naciągniętych strun. Powierzchnia jest jednolita a opór powietrza zmniejszony jest poprzez wycięte okrągłe otwory

Tenis ziemny

W tenisie ziemnym rakieta składa się z ramy wykonanej zazwyczaj z poliwęglanu lub grafitu, pomiędzy którą rozciągnięte są struny.

Squash

Rakiety do squasha są podobne do rakiet do tenisa ziemnego jednakże posiadają inny kształt. Rakiety do squasha są także zdecydowanie lżejsze. Wynika to z faktu, iż piłki do squasha posiadają mniejszą średnicę niż piłeczki tenisowe.

Badminton

Badminton posiada również rakiety zbutowane na ramie poliwęglanowej, grafitowej, a w przypadku tanich modeli aluminiowej. Rakieta padmintona posiada znacznie dłuższą szyję łączącą głowę i rączkę rakiety. Różni się od innych rakiet również wagą. Rakiety do badmintona dostępne są pod adresem https://sport-partner.pl/sport/sporty-rakietowe/rakiety.

Crossminton

Obok badmintona sportem amatorskim rakietowym łączącym badmintona i squasha jest crossminton. Rakieta jest podobna w kształcie do tej od squasha, ale gra polega na odbijaniu lotki w wyznaczonym dla gracza polu.

Pickeball

Pickeball jest kolejnym sportem amatorskim łączącym kilka sportów rakietowych, w tym przypadku badmintona i tenisa stołowego. Rakiety do pickeballu nie posiadają naciągniętych strun a płaską powierzchnię bez otworów – tak jak ma to miejsce w rakiecie do tenisa stołowego, jednak rakieta do pickeballu ma większą powierzchnię i nieco bardziej kanciaste krawędzie.