Parasol ogrodowy dobrany do stylu ogrodu

Dzisiejsze ogrody projektowane są w określonym stylu wnętrzarskim. Większa świadomość zwykłego zjadacza chleba sprawia, że chce on mieć perfekcyjnie zaprojektowaną strefę wypoczynku w ogrodzie, tak aby stała się ona przedłużeniem salonu. Podpowiadamy zatem jak wybrać parasol ogrodowy współgrający z określonym stylem ogrodu.

Wybieramy parasol ogrodowy do stylu boho

Styl boho odznacza się lekkością. Tkaniny i materiały wykorzystywane w tym stylu powinny pokrywać się z tym, co możemy znaleźć równie dobrze na plaży. Zaprojektowany taras w stylu boho aż prosi się o parasol ogrodowy z trzcinowym poszyciem, ale nie będzie on wystarczająco funkcjonalny. Można wobec tego bazować na klasycznych parasolach w jasnych kolorach bieli, jasnych beżach i błękitach. Pamiętajmy, żeby szkielet parasola miał możliwie drewnopodobny materiał, tak aby nie przytłaczał ogrodu.

Parasol ogrodowy dopasowany do stylu romantycznego

Styl romantyczny to miękkie krawędzie, białe elementy. Wszystko subtelne, delikatne i z nutką nostalgii. Ogród w stylu romantycznym to także rabaty pełne kwiatów rosnących jak łąka, wysokie trawy i rozłożyste drzewa. W taką scenerię idealnie wtopi się biały parasol w klasycznym stylu z czaszą z lamówkami i lambrekinami, które poruszać będą się wraz z podmuchami wiatru.

Parasol na trasie w stylu industrialnym

Styl industrialny przeniknął kilka lat temu do Europy. Dzisiaj detale w stylu industrialnym są chętnie wykorzystywane przez wielu projektantów. Właściciele domów chcieli żeby ten styl przeniknął również do ogrodu, aby całość była spójna. Jeżeli zatem jesteś właścicielem ogrodu w takim stylu wybierz parasol w zdecydowanym kolorze. Dobrym wyborem będzie czerń, ciemny grafit, a także bordo. Zrezygnuj natomiast z bieli, parasoli wykończonych lamówkami i lambrekinami.

Ogród w stylu tradycyjnym – jaki parasol?

Klasyczny ogród wtóruje przede wszystkim naturze. W takim miejscu dobrze będą sprawdzać się parasole w kolorach ziemi: brązach, zieleni, błękitach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się także jak wybrać rozmiar parasola ogrodowego, zajrzyj do poradnika pod adresem https://www.belgiardino.pl/pl/smartblog/7_jak-wybrac-parasol-ogrodowy.html