Okno w pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę?

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Pokój musi być nie tylko przyjazny dziecku, ale również bezpieczny i praktyczny. W niniejszym materiale skupimy się na zabezpieczaniu okien oraz na systemach przeciwsłonecznych. Zapraszamy!

Zabezpiecz okno

Okna to ta część pomieszczenia, która bez dwóch zdań zwraca na siebie uwagę. Jednak poza kwestiami czysto estetycznymi, koniecznie należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie okien. Jest to szczególnie ważne jeśli w domu przebywają małe dzieci oraz gdy mieszkamy na wysokim piętrze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby ciekawość dziecka otwierającego okno skończyła się tragedią. W sklepach na szczęście dostępnych jest wiele produktów zabezpieczających okno, które uniemożliwiają jego otworzenie (np. specjalne blokady). W ostateczności można również wyjąć klamki.

Dobierz odpowiednią roletę wewnętrzną

Gdy już zadbaliśmy o bezpieczeństwo naszych okien, możemy zadbać o kwestie związane z estetyką oraz komfortem użytkowania. Warto zabrać się za wybór odpowiedniej przesłony okiennej, jak na przykład roleta. Odpowiednio dobrana roleta pomoże nie tylko chronić domowników przed wścibskim okiem sąsiadów, ale również pozwoli dozować dostawanie się promieni słonecznych do wnętrza.

Rolety dzień noc – dlaczego to dobry wybór?

Jednymi z najczęściej wybieranych rolet są rolety dzień i noc, które świetnie spisują się również w pokoju dziecięcym (rolety do nabycia w sklepie https://roletyzaluzjekatowice.pl/). Dostarczają one odpowiednią porcję światła, a gdy potrzebujemy przyciemnić pomieszczenie np. na popołudniową drzemkę dziecka, wystarczy po prostu odpowiednio ustawić paski materiału na rolecie. Warto również dodać, że takie rolety dostępne są w wielu kolorach, zatem można je idealnie dobrać do aranżacji pokoju dziecięcego.