Miody naturalne – w jaki sposób je rozpoznać?

Miody naturalne to produkty, które nie tylko doskonale smakują, ale pomagają nam również zadbać o zdrowie oraz wzmocnić odporność. Stanowią doskonały dodatek do herbaty czy wielu pysznych dań. Warto mieć je w swoim domu szczególnie w okresie, kiedy jesteśmy narażeni na infekcję i przeziębienie. Sklepowe półki uginają się od słoiczków, które kuszą nas ładną etykietką, jednak z prawdziwym miodem mają niewiele wspólnego. Jak zatem rozpoznać naturalne miody? Co powinny one zawierać i gdzie możemy je kupić? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule. 

Miody naturalne – co powinny zawierać?

Decydując się na zakup miodu, przede wszystkim powinniśmy sprawdzić jego skład. Dobrej jakości wyroby będą bogaty źródłem wielu cennych dla naszego zdrowia składników. Miody naturalne zawierają między innymi kwasy organiczne, węglowodany oraz cenne witaminy (A, B1, B2, B6, B12 lub witamina C). Niezwykle cennym składnikiem miodu naturalnego jest również kwas foliowy.

Taka kompozycja powoduje, że są one doskonałym wyborem dla każdego, kto pragnie wzbogacić swoją dietę w cenne dla naszego zdrowia produkty, bogate w wiele składników odżywczych.

Test ściekania – tak rozpoznasz miody naturalne

Jednym z najprostszych i jednocześnie najbardziej popularnych sposobów na rozpoznanie miodów naturalnych, który dodatkowo możemy przeprowadzić we własnym domu, jest test ściekania. Wystarczy odrobinę miody nabrać na łyżeczkę, a następnie lać go na mały talerzyk. Jak za pomocą tej metody można rozpoznać miody naturalne?

Otóż wspomniane wyroby powinny ściekać jednostajnym strumieniem, który nie przerywa się. Dodatkowo powinien on utworzyć na talerzyku stożek, a nie rozlewać się po całej jego powierzchni.

Krystalizacja

Warto wiedzieć również to, że miody naturalne ulegają krystalizacji, a nie pozostają przez cały czas w płynnej postaci. Ten proces zauważymy jednak dopiero po jakimś czasie, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.

Rozpuszczalność miodów naturalnych

Prawdziwe miody warto także rozpuścić w zimnej wodzie. Powinny one rozpuszczać się bardzo nierównomiernie, tworząc na powierzchni smugi. Często kupowane sztuczne miody będą za to rozpuszczać się bardzo szybko i niezwykle równomiernie.

Gdzie kupić miody naturalne?

Wspomniane produkty warto kupić między innymi w sklepach internetowych z miodem. Znajdziemy tam naprawdę bogaty asortyment, który z pewnością trafi w gust nawet bardzo wymagających klientów. Doskonałym przykładem miejsca z miodami naturalnymi jest sklep Pasieka na prerii. Więcej informacji wraz z ofertą znajdziesz na stronie: https://pasiekanaprerii.pl/pl/c/Miody-naturalne/21.