Mata antypoślizgowa w domu – szerokie zastosowanie

mata antypoślizgowa w kuchni przy zlewie

Mata antypoślizgowa kojarzy się większości z nas z dużymi przedsiębiorstwami oraz halami produkcyjnymi, gdzie stanowią absolutną konieczność. Zwłaszcza w przypadku pracy z olejami, smarami i innymi substancjami, maty antypoślizgowe są absolutną koniecznością, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w mieszkaniu lub domu wolno stojącym również warto być zaopatrzonym w maty antypoślizgowe. Gdzie wówczas warto je zastosować? O tym w poniższym artykule!

Gdzie stosować matę antypoślizgową?

Jak sama nazwa wskazuje, mata antypoślizgowa ma na celu ograniczyć możliwość poślizgnięcia się i upadku. Zwiększa ona tarcie i przyczepność naszego obuwia do podłoża, dzięki czemu minimalizuje ryzyko upadku. W związku z tym, zastosować ją można wszędzie tam, gdzie wiemy, że możemy się poślizgnąć. Zatem:

  •  łazienka, 
  • schody – zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, 
  • taras, 
  • ogród,
  • profilaktycznie w pokoju dziecka, 
  • pomieszczenie gospodarcze, 
  • a nawet przydomowa siłownia.

Co ważne, w większości z tych miejsc, matę antypoślizgową można sprytnie ukryć pod dywanem. Dzięki temu nie zaburzy ona wystroju i aranżacji naszego wnętrza. Zatem w salonie lub pokoju dziecka spokojnie można matę antypoślizgową podłożyć pod dywan. Bez obaw – w dalszym ciągu będzie spełniać swoją funkcję. Warto również wiedzieć, że coraz więcej firm oferuje gotowe maty antypoślizgowe z ciekawymi wzorami i nadrukami, które same w sobie są niezwykle atrakcyjne wizualnie i mogą stanowić samodzielny element dekoracyjny. Warto również rozważyć obie opcje, aby wybrać tę najlepszą do swoich potrzeb.

Taśmy antypoślizgowe – alternatywa dla mat

Osoby, które jednak nie do końca są przekonane do zakupu mat antypoślizgowe, ale jednak chciałyby mieć dodatkowe zabezpieczenie przed upadkiem w swoim domu, powinny rozważyć zakup taśm antypoślizgowych. Dostępne ą one w wielu rozmiarach oraz kolorach, dzięki czemu łatwo można je “wtopić” w aranżację domu czy ogrodu. Taśmami antypoślizgowymi możemy zabezpieczać wyjątkowo niebezpieczne miejsca, jak. np. schody, próg domu, balkonu oraz tarasu. Dzięki taśmom znacząco ograniczamy możliwość upadku z tych właśnie miejsc. Taśmy antypoślizgowe sprawdzą się świetnie nie tylko w domu, ale również w szkołach oraz innych przestrzeniach użyteczności publicznej.

Profesjonalne maty i taśmy antypoślizgowe znaleźć można TUTAJ.