Kolorowe bluzy medyczne – tworzenie zestawień

Kolorowe bluzy medyczne są dziś absolutnym must have w klinikach, prywatnych gabinetach i wielu innych placówkach. Osoby pracujące w branży medycznej pokochały kolor i zaczęły go świadomie wykorzystywać, także do celów wizerunkowych.

Wybór odpowiedniej kolorystyki bluzy medycznej

Istnieje kilka kolorów, które będą wyglądać świetnie na każdym odcieniu skóry. Czysta biel świetnie komponuje się ze skórą każdego. Jasnoróżowy róż rozświetla każdy odcień skóry i wydobywa naturalny blask. Turkusowy z perfekcyjną mieszanką niebieskiego i zielonego może być noszony przez każdego i jest świetnym odcieniem zarówno letnim, jak i zimowym.

Jak mieszać i dopasowywać zestawy scrubsów?

Lekarze często kupują na początku swojej kariery stawiają na biały kitel i stonowany komplet medyczny. Choć wygląda to zestawienie dobrze, niemal na każdym noszącym, to stopniowo zaczyna się nudzić. Gdy musisz nosić ten sam mundurek dzień w dzień scenariusz ten wydaje się bardzo prawdopodobny. Dlatego komplety medyczne można mieszać i dopasowywać, aby nadać garderobie świeży wygląd.

Zestawianie kolorowych bluz we wzorki z dołem

Chcąc kupić komplet medyczny, który stanie się podstawą do tworzenia różnych zestawień upewnij się, że wybierasz wariant w jednolitych ciemnych kolorach, takich jak głęboki granat, czerń, bordowy, grafitowy. Dzięki temu wymieniając tylko bluzę będziesz mogła stworzyć zupełnie nową stylizację.
Kiedy dopasujesz górę do spodu z nadrukiem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że strój może wyglądać jak niedopasowany. Dlatego, aby nadać spójny wygląd, spróbuj dopasowywać bluzy we wzorki do gładkich spodni.

Mieszanie różnych stylów

Podczas mieszania różnych stylów ważne jest, aby kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Na przykład nie zaleca się połączenia luźnego topu z długimi rękawami z rozszerzanymi spodniami. Jeśli twoja góra jest luźna, a spodnie dopasowane, wtedy osiągniesz wymarzone proporcje klepsydry, kiedy posiadasz figurę gruszki.

Eksperymentowanie z kolorami

Jeśli mieszasz mono- kolorowe bluzy medyczne i spodnie, zaleca się noszenie jasnego topu z ciemniejszymi spodniami lub odwrotnie. Jeśli obowiązkowe jest noszenie jasnego topu i spodni, należy zachować ostrożność przy doborze kolorów i łączyć tylko kolory, które się uzupełniają, takie jak jasnoniebieski i jasnoróżowy.