Jakie urządzenia skompletować do Arduino

Arduino to otwarta platforma, która umożliwia łatwe tworzenie i programowanie elektronicznych urządzeń. Wraz z rozwojem technologii, coraz więcej projektów opartych na platformie Arduino staje się dostępnych dla zwykłych użytkowników. Z dobrodziejstw Arduino korzystają nie tylko wyspecjalizowani robotyce ale pokaźne grono hobbystów robotyki. Dostęp do akcesoriów i urządzeń Arduino jest dość powszechny. Zatem skompletowanie elementów do Arduino nie jest niczym skomplikowanym. 

Aby skompletować odpowiednie części do Arduino, warto wiedzieć, co jest potrzebne do danego projektu. Dlatego też pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć będzie doprecyzowanie tego jaki model mikrokontrolera będzie nam potrzebny do wybranego projektu. Najpopularniejsze typy Arduino to Arduino Uno, Mega i Nano.Dla przykładu jeśli będziemy chcieli przy użyciu Arduino wykonać wdrożenia do smart home na pewno przydatne będą modele UNO i MEGA. Inny rodzaj Arduino wybierzemy jeśli będziemy chcieli stworzyć np. robota.

Elementy niezbędne do Arduino

Przy kompletowaniu zestawu do Arduino musimy pamietać również o wyborze odpowiedniej płytki rozszerzeń tzw (shieldy). Dzięki nim możliwe jest podłączenie mikrokontrolera z innymi elementami układu. W zależności od projektu, może to być shield z modułem Wi-Fi, Bluetooth, ekranem LCD. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego zasilacza, tutaj do wyboru mamy modele zasilaczy: liniowe, bateryjne, impulsowe. Zasilacz powinien mieć odpowiednio dobraną moc, aby zasilić wszystkie podłączone elementy.

Do połączenia mikrokontrolera Arduino z innymi elementami, takimi jak sensory, przyciski czy diody LED, konieczny będzie wybór przewodów połączeniowe. W zależności od projektu który chcemy wykonać, mogą być potrzebne również rezystory, kondensatory i diody. Przykładowe zestawy do Arduino (shieldy, płytki stykowe, akcesoria do Arduino znajdziesz w ofercie sklepu Elty: https://elty.pl/pl/c/Arduino/62