Jakie kawy premium znajdziemy na rynku?

Kawy premium to wyjątkowe kawy, które w specjalnym teście jakości zajęły drugie miejsce, tuż za kawami speciality. Nie ulega wątpliwości, że dzięki nim każdego dnia możemy cieszyć się subtelnym aromatem i smakiem świeżo mielonych ziaren. Kawy premium stają się coraz popularniejsze. Właśnie z tego powodu warto wiedzieć, co znajdziemy na rynku. Jakie kawy premium są szczególnie popularne i co warto o nich wiedzieć? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Kawy premium – oferta

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że kawy premium to stuprocentowe Arabiki, które zniewalają swoim wyjątkowym smakiem, aromatem oraz zapachem. W dobrym palarniach kawy (np. w okolicach Rzeszowa) znajdziemy kawy premium z tak odległych i niezwykłych zakątków świata, jak Brazylia, Dominikana, Gwatemala, Indie, Kolumbia czy Meksyk. Te miejsca nie są przypadkowe, bowiem to właśnie tam panuje specjalny mikroklimat, pozwalający na uprawę ziaren o najwyższej jakości.

Na przykład chętnie wybierana i ciesząca się szczególną popularnością kawa Brazylia Yellow Bourbon to kawa pochodząca z regionu Minas Gerais. Uprawiana jest na wysokości 1150-1400 m.n.p.m i wyróżniają ją niesamowite nuty smakowe, wśród których można wymienić między innymi karmel i orzech laskowy.

W zależności od tego, jakie kawy premium wybierzemy, do wyboru będziemy mieli różne możliwości ich przygotowywania. Kawy premium mogą być przygotowywane w ekspresach ciśnieniowych, zaparzane po turecku, a także z wykorzystaniem alternatywnych metod parzenia. Wyjątkowe kawy premium można kupić między innymi tutaj, w palarni kawy z okolic Rzeszowa: https://kawaspeciality.com.pl/kawy-premium/

Dlaczego wybrać kawy premium?

Kawy premium warto wybrać z kilku przynajmniej powodów. Przede wszystkim jest to idealna opcja dla miłośników produktów wysokiej jakości, którzy chcą mieć pewność, że kupują kawę o najlepszych ziarnach. Po drugie – kawy premium stanowić będą doskonały wybór dla każdego, kto lubi eksperymentować z różnymi metodami ich parzenia.
Alternatywne metody parzenia kawy cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością, a kawy premium sprawdzają się w tym przypadku doskonale. To także gratka dla wielbicieli ciekawych i oryginalnych smaków. Takie kawy nie potrzebują już dodatków w postaci śmietanki czy cukru. Najlepiej jest cieszyć się ich czystym smakiem.