Jakie Arduino wybrać?

Arduino

Dużo osób zastanawia się, czy warto postawić na Arduino MEGA. Warto najpierw wyjaśnić, że jest to bardzo popularna platforma mikrokontrolerowa, która pozwala szybko tworzyć urządzenia oraz systemy elektroniczne.

Platforma Arduino

Okazuje się, że ogromna liczba przykładowych projektów, a ponadto wielka społeczność inżynierska, która skupiona jest wokół tego pomysłu, uczyniła z Ardunino produkt bardzo popularny w obecnych czasach. Do tego trzeba doliczyć bardzo łatwe w użytku środowisko deweloperskie. Warto zaznaczyć, że platforma Arduino to produkt, który ceniony jest nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach.

Arduino MEGA – co to jest?

Trzeba wiedzieć o tym, że Arduino to platforma, która została przygotowana na zasadach open source. Oznacza to, iż jej dokumentacja jest dostępna dla każdego. Z tego powodu platforma Arduino osiągnęła niemały sukces na rynku. Okazuje się, że możliwość zweryfikowania rozmieszczenia elementów, a ponadto wprowadzenia własnych modyfikacji przez społeczność sprawiła, że wielu inżynierów zainteresowało się Arduino.

Czy warto postawić na Arduino MEGA?

Co istotne, powstało obecnie wiele klonów takiego rozwiązania, jednakże w odróżnieniu od oryginalnych płytek nie zawsze produkowane są przy zastosowaniu najlepszych standardów jakości, co powinno być przecież kwestią priorytetową. Zdarza się również tak, iż opcje alternatywne mają inne rozmieszczenie wyprowadzeń bądź inaczej złączone piny. Efektem tego jest to, że w czasie korzystania z materiałów edukacyjnych oraz przeglądania projektów zrobionych przez społeczność nierzadko pojawiają się problemy z ich odtworzeniem. Dlatego zawsze warto postawić na oryginalny model. Arduino to marka, która okazała się przebojem na rynku. Obecnie coraz więcej osób korzysta z tego typu rozwiązania, także w Polsce. Wszystko na temat Arduino znajdziesz tutaj: https://elty.pl/pl/c/Arduino/62 – w ofercie dostępne akcesoria, moduły oraz zestawy do Arduino.