Jaki silnik do roweru elektrycznego wybrać?

rower elektryczny napęd

Popularność rowerów elektrycznych stale rośnie. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej o tym środku transportu. W zależności od naszych potrzeb na rynku możemy znaleźć rowery elektryczne o różnych napędzie i rodzajach silnika. Poznaj cechy silników i ich wpływ na jazdę rowerem elektrycznym.

Rodzaje napędów w rowerach elektrycznych

W gamie rowerów elektrycznych możemy wyróżnić kilka rodzajów napędu. Jednym z nich są napędy umiejscowione w przedniej piaście koła. Te modele rowerów przeznaczone są głównie do jazdy po mieście. Do zalet rowerów elektrycznych z silnikiem w przedniej piaście możemy zaliczyć przede wszystkim atrakcyjną cenę, w porównaniu z innymi rodzajami napędów elektrycznych. Rower nie nadaje się jednak do jazdy po terenach górskich czy nie utwardzonych. Kolejnym rodzajem silnika jest napęd w tylnej piaście. W tym przypadku możemy liczyć na zdecydowanie większą przyczepność, niż w rowerach z silnikiem w przedniej piaście. Idealnie sprawdzą się w przypadku mokrych, nieutwardzonych nawierzchni, ponieważ niwelują ryzyko wystąpienia poślizgu. Zarówno w przypadku silnika z przodu czy z tyłu, bez problemu możesz ściągnąć i wymienić dętkę. Rowery elektryczne z centralnym napędem to najbardziej pożądane i uniwersalne rozwiązanie. Powszechnie uznawane za jedno z lepszych opcji. Zyskujesz silnik z wysokim momentem obrotowym, który wpływa na prędkość roweru. W prosty sposób możesz zamontować dodatkowe części do roweru np. dynama.

Różne rodzaje rowerów elektrycznych znajdziesz w ofercie sklepu Energy-Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/e-bikes-rowery-elektryczne.