Jaką nawierzchnię sportową stosować na boiska wielofunkcyjne?

Boiska wielofunkcyjne jak sama ich nazwa wskazuje są dedykowane do kilku aktywności sportowych. Boiska wielofunkcyjne budowane są zarówno jako obiekty komercyjne jak również obiekty przydomowe. W obu przypadkach inwestorzy muszą pamiętać o tym aby zamontować preferowaną nawierzchnię sportową, bowiem tyko wtedy możemy oczekiwać, że boisko będzie w pełni użytkowe, funkcjonalne i bezpieczne. Jaki rodzaj nawierzchnie sportowej sprawdzi się na boiska wielofunkcyjne? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Modułowe nawierzchnie sportowe

nawierzchnie modułowe montowane są najczęściej na boiska wielofunkcyjne. Zarówno sposób montażu i czas realizacji wykonania montażu jest satysfakcjonujący. Montaż nawierzchni modułowej przeważnie trwa kilka dni (oczywiście o ile wcześniej teren został odpowiednio zabezpieczony i wyrównany).

Nawierzchnie sportowe z polipropylenu

Nawierzchnie sportowe powinny być wygodne w montażu ale nie bez znaczenia jest również materiał z którego są wykonane. Nawierzchnie polipropylenowe najczęściej montuje się na boiskach wielofunkcyjnych głównie z uwagi na szereg zalet. Polipropylen jest materiałem niezwykle elastycznym, odpornym na uszkodzenia, a to cechy którymi powinna się wyróżniać dobra nawierzchnia sportowa. Poszukując sprawdzonych rozwiązań w temacie montażu nawierzchni sportowych warto zainwestować w nawierzchnię modułową typu Courty. Jest ona w całości wykonana z polipropylenu. Zainstalowanie takiej nawierzchni na boisku wielofunkcyjnym na pewno przyniesie wymierne efekty. Boisko będzie w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Nawierzchnia sportowa Courty posiada szereg zalet: jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, trwała, zapewnia dobrą amortyzację, odbicie piłki, jest bezpieczna dla stawów.  Co więcej jest to nawierzchnia o szerokim zastosowaniu do wielu dyscyplin sportowych. Zatem nadaje się nie tylko jako podłoże na boiska wielofunkcyjne ale sprawdzi się również jako nawierzchnia na boiska do koszykówki, tenisa, na boisko do siatkówki. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nawierzchni Courty? Sprawdź ofertę na stronie: Courty – nawierzchnie sportowe.