Jak zaaranżować mały przedpokój?

Drewniane drzwi harmonijkowe

Przedpokój to wizytówka domu. Jest to ta część naszego mieszkania, która widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Niestety przedpokoje w naszych mieszkaniach są często długie, wąskie i nieustawne. Jak zagospodarować przedpokój tak, by wyglądał elegancko? 

Lustra – optyczne powiększenie

Na przedpokoju lustro jest wprost niezbędne. Warto to wykorzystać i tak wybrać lustro, by nie tylko spełniało swoja funkcję praktyczną, ale również korzystnie wpływało na estetykę wnętrza. 

Lustro na przedpokoju, które jest dobrze oświetlone może optycznie powiększyć mały i wąski przedpokój. Trzeba tylko pamiętać, by lustra nie wisiały naprzeciwko siebie tak, by odbijały się ramy, gdyż uzyskamy dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego. Bardzo dobrze w małych pomieszczeniach wyglądają lustra bez ram. 

Drzwi – jak zapanować nad chaosem

Przedpokój jest miejscem,w którym mamy zawsze dużo drzwi. To z przedpokoju wchodzimy do pokoi, łazienki, a czasem do schowka. Pootwierane drzwi to bardzo nieciekawy widok, który wprowadza chaos, a wszędzie tam, gdzie jest nieuporządkowana przestrzeń, wnętrze bardzo się zmniejsza optycznie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są drzwi harmonijkowe. Jest to idealne rozwiązanie do niewielkich przestrzeni. Drzwi harmonijkowe, nawet otwarte, nie zajmują miejsca, w przeciwieństwie do drzwi tradycyjnych. Możemy zastosować drzwi pełne lub z przeszkleniami, które dodatkowo ożywią przedpokój. Drewniane drzwi harmonijkowe można znaleźć na stronie http://www.drzwi-harmonijkowe.pl/

Kolor jest najważniejszy!

Aranżując niewielką przestrzeń musimy pamiętać o zachowaniu jasnej kolorystyki. Ciemne kolory ścian będą niekorzystnie wyglądały. Ściany białe, beżowe, czy jasno szare pozwolą uzyskać większą wizualnie przestrzeń. Jasne pomieszczenie bardzo atrakcyjnie wygląda, gdy zastosujemy ciemne dodatki. Jasne ściany, ciemne drzwi harmonijkowe oraz dobrze rozplanowane lustra i nasz przedpokój będzie naprawdę ciekawym i eleganckim wnętrzem.