Dlaczego warto podjąć naukę na studiach podyplomowych?

Większość młodych ludzi uznaje, że nauka na studiach wyższych to jedyna możliwość zyskania nowych kwalifikacji. Nic bardziej mylnego! Studia podyplomowe również dają wiele możliwości zawodowych, jednak to nie jedyna korzyść przemawiająca za tym, że warto podjąć naukę na studiach podyplomowych.  Dużo więcej o zaletach w poniższym artykule.

Nieważne ile masz lat i kim jesteś

Nie trzeba legitymować się tytułem magistra czy też mieć status studenta – studia podyplomowe może podjąć każdy kto ukończył studia wyższe nawet z tytułem licencjata i chce się przekwalifikować się lub zwyczajnie zwiększyć swoje kompetencje zawodowe. Równie dobrze z tej formy edukacji może skorzystać osoba mająca 50 lat, która chce się zwyczajnie przebranżowić.

Zajęcia w dobrym trybie

Przeważnie zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się 2, 3 razy w miesiącu (wiele zależy od danej uczelni jak również wybranej specjalności). Podejmując naukę na studiach podyplomowych możemy spokojnie pogodzić życie towarzyskie pracę i obowiązki domowe, bowiem większość uczelni prowadzi naukę na studiach podyplomowych w trybie zaocznym (weekendowym) a zajęcia odbywają się kilka godzin nie cały dzień jak w przypadku nauki na uczelni wyższej.

Ucz się w swoim mieście

Jeszcze do niedawna wielu studentów szkół wyższych musiało podróżować z miasta do miasta w poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie uczelni wyższej. Obecnie dostęp do edukacji jest bardzo ułatwiony niemal co druga uczelnia wyższa kształci na studiach podyplomowych. Dla przykładu w Katowicach jedną z uczelni, która oferuje naukę na studiach podyplomowych jest WSZOP. Jest to jedna z najczęściej polecanych i wybieranych uczelni. Nie tylko za sprawą wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i wysokiego poziomu nauczania ale swoją popularność zawdzięcza również temu, że posiada bogatą ofertę specjalizacji. Studenci mogą tutaj wybrać naukę na studiach podyplomowych na specjalności kadry i płace, kryminalistyka, studia podyplomowe bhp itp. Szczegóły dotyczące rekrutacji na studia podyplomowe dostępne na stronie uczelni: https://wszop.edu.pl