Czyszczenie dróg w sezonie jesienno-zimowym – jak zamiatarki uliczne sprawdzą się najlepiej?

W ramach usług czystościowych w miastach i gminach każdego roku wykonywane są wszelkiego rodzaju prace porządkowe. Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy drogi i ulice zaczynają przykrywać się liśćmi, śniegiem i lodem, co może stwarzać niebezpieczeństwo dla kierowców i pieszych. Jest o szczególny czas wzmożonych prac porządkowych, firmy sprzątające korzystają wtedy z zaawansowanych urządzeń sprzątających. Jednym z nich są zamiatarki uliczne (określane również jako zamiatarki drogowe).

Zamiatarki mechaniczne – maszyny do zadań specjalnych

Można wyróżnić kilka rodzajów zamiatarek. Najpopularniejszy i najczęściej użytkowane są zamiatarki mechaniczne. Wyposażone są w szczotki, które obracają się wokół osi, a brud jest zbierany do pojemnika umieszczonego na zamiataczu. W przypadku opadów liści, zamiatarki mechaniczne są bardzo skuteczne w usuwaniu liści z powierzchni ulicy. W sezonie jesienno zimowym przydatne okazują się również zamiatarki odkurzacze. Te zamiatarki korzystają z systemu ssącego, aby zbierać brud z powierzchni ulicy. Zwykle, po opadach śniegu, zamiatarki odkurzacze są bardzo skuteczne w oczyszczaniu powierzchni ulicy z resztek śniegu i soli, która jest stosowana do odśnieżania.

W przypadku zamiatarek ulicznych stosuje się również specjalne systemy odsysania, które ułatwiają zebranie liści i innych nieczystości z miejsc trudno dostępnych, takich jak zakamarki i krawężniki. Zebrane liście są następnie przewożone do składowisk odpadów lub poddawane procesowi kompostowania.

Profesjonalne zamiatarki uliczne do użytku komercyjnego

Zamiatarki mechaniczne, wodne, zamiatarki odkurzacze najczęściej znajdują zastosowanie do użytku komercyjnego. Dzięki nim można przyspieszyć wszelkiego rodzaju prace porządkowe i wykonać je bardzo dokładnie. Inwestycja w zamiatarkę uliczną jest kosztowna jednak w perspektywie czasu opłacalna. Większość firm sprzątających i wykonujących usługi porządkowe inwestycje w profesjonalne zamiatarki drogowe znanych producentów. W Polsce jedną z takich firm jest ZMG – oferta zamiatarek jest naprawdę pokaźna: https://zmg.pl/zamiatarki-drogowe/