Czym charakteryzuje się dobra odzież medyczna?

Odzież medyczna to niezbędny uniform lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników szpitali i przychodni zdrowia. Chcąc kupić odzież, która będzie odpowiednia należy pamiętać, że musi ona spełniać kilka warunków. O czym nie można zapomnieć wybierając ubrania medyczne?

Odpowiedni materiał odzieży medycznej

Ubrania medyczne muszą być uszyte z materiału wysokiej jakości. Bardzo ważne jest, by można było je prać w wysokich temperaturach, dzięki czemu przez wiele lat zachowają elegancki wygląd, a personel będzie prezentował się nienagannie.

Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem jest przewiewność materiału. Ubrania medyczne muszą sprawdzać się w skrajnych warunkach. Pracownicy medyczni muszą czuć się w nich komfortowo. Znaczy to, że odzież medyczna musi przepuszczać powietrze (więcej o parametrach na https://anilon.pl/)

Są szpitale, w których jest bardzo gorąco, dodatkowo stres, który towarzyszy pracy powoduje, że bardzo łatwo można się spocić. Nie jest to komfortowa sytuacja, gdy materiał uniformu nieprzyjemnie oblepia ciało.

Dobry krój medycznych ubrań

Kolejnym elementem praktycznego stroju medycznego jest jego krój. Warto pamiętać, że ubrania medyczne nie mogą krępować ruchów. Nie powinny wrzynać się w ciało, ani utrudniać podejmowania szybkiego działania.

Odzież medyczna powinna być wyposażona w kieszenie, które ułatwiają lekarzom schowanie stetoskopu czy telefonu komórkowego, który jest niezbędny.

Warto również pamiętać, że ubrania medyczne powinny mieć napy. Jest to wygodne i funkcjonalne zapięcie.

Szpitale i przychodnie to miejsca, których pracownicy muszą wyglądać perfekcyjnie. Ważne jest, by odzież medyczna wpisywała się w obowiązujący dress code. Ubrania medyczne muszą być schludne, eleganckie i profesjonalne. Nie mogą być wyzywające czy krzykliwe. Nie znaczy to, że fartuchy i bluzy muszą być wyłącznie w białym kolorze. Inne barwy również sprawdzają się dla personelu medycznego.