Czy aparaty na bezdech senny są skuteczne?

kiedy wymienić materac

Bezdech senny to zaburzenie snu, które dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Bezdech senny jest dolegliwością, która może się pojawić w każdym wieku. Powszechnie uważa się, że charakteryzuje się ono głośnym chrapaniem, to w rzeczywistości polega na nagłym zaprzestaniu oddychania (nawet na kilka sekund podczas snu). Nieleczony bezdech senny może mieć dla zdrowia poważne konsekwencje. Może prowadzić do poważnych chorób, w tym chorób serca, cukrzycy, a nawet udaru mózgu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zdiagnozować ten problem oraz podjąć odpowiednie kroki w celu jego leczenia.

Aparaty do monitoringu bezdechu

Jednym ze sposobów diagnozowania bezdechu sennego jest monitorowanie snu za pomocą specjalnych aparatów, które mierzą ilość powietrza, które przepływa przez drogi oddechowe podczas snu. Jednym ze sposobów, który pozwala na dokładne monitorowanie i tym samym diagnozowanie bezdechu sennego jest polisomnografia, czyli badanie snu w warunkach laboratoryjnych. W ramach tego badania pacjent jest monitorowany przez całą noc przy użyciu specjalnych czujników. Takie badanie pozwala na pełną diagnostykę stanu zdrowia. Lekarz specjalizujący się w tym badaniu zaleca profilaktykę bądź konkretny plan leczenia.

Aparaty CPAP do leczenia bezdechu sennego

Zasada działania aparatów CPAP jest dość prosta urządzenie działa poprzez dostarczanie powietrza pod ciśnieniem do dróg oddechowych. Dzięki czemu pacjent może swobodnie oddychać przez sen. Jednak to nie jedyna zaleta zastosowania aparatów CPAP. Poprawa jakości snu: Dzięki stałemu przepływowi powietrza pod ciśnieniem, aparat CPAP zapewnia swobodny przepływ powietrza, co pomaga uniknąć przestojów oddechowych i utrzymać zdrowy sen. Bezdech senny aparaty CPAP pomagają niwelować. Dzięki zastosowaniu aparatów CPAP można poprawić jakości snu, uniknąć przestojów oddechowych i utrzymać zdrowy sen. Więcej o tym czym jest bezdech senny, aparaty do zastosowania przy tego typu dolegliwościach znajdziesz w ofercie BRANDvital. Jeśli jednak chcesz zgłębić wiedzę na temat tego czym jest bezdech senny i jakie są ceny aparatów na bezdech senny odwiedź stronę: http://zaburzeniasnu.info/cennik/