Jak wczasy nad morzem to tylko w Ustroniu Morskim

plaża w Ustroniu Morskim

nad polskim morzem do wyboru jest wiele turystycznych miejscowości, które kusza turystów nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy np. z Niemiec czy Rosji. Problem w tym, że w okresie wysokim, czyli szczególnie w lipcu i sierpniu miejscowości nadmorskie odwiedza bardzo duża liczba wczasowiczów, co niekiedy nie jest komfortowe, ponieważ na ulicach miast, w restauracjach, czy na plaży jest zbyt dużo ludzi i stwarzają się problemy. Czy nie lepiej wybrać spokojniejszy kierunek, który pozwoli naprawdę wypocząć?

Ustronie Morskie to spokojna miejscowość, kusząca swoim urokiem

Czas wakacji i wyjazd na wczasy powinien służyć przede wszystkim wypoczynkowi. Morze Bałtyckie nadaje się do tego idealnie, pod warunkiem, że podczas całego pobytu nie będzie towarzyszył nam tłok, hałas, kroki itp. z czym się zmagamy na co dzień mieszając w większych miastach. Po co nam to na wczasach? Ustronie Morskie są wręcz idealnym kierunkiem dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do typowo miejskich udogodnień, ale pragną tez spokoju i wypoczynku w normalnych warunkach. Ustronie Morskie są niedużą miejscowością turystyczną, a oficjalnie wsią, która ma dużo do zaoferowania i jest idealnym miejscem dla osób, które cenią sobie spokój, lubią obcować z przyrodą, ładnymi krajobrazami, szukają szerokich piaszczystych plaż, atrakcji turystycznych, miejsc wartych zobaczenia. Niczego tu nie brakuje, dlatego nie ma obaw, że 2-tygodniowy urlop będzie się dłużył i nie będzie niczego ciekawego do robienia.

Ustronie Morskie
Widok na Ustronie Morskie z lotu ptaka.

Plaża, las, morze, atrakcje

Ustronie Morskie to nie jest mała, nudna miejscowość. Jest tu wszystko czego każdy z nas potrzebuje na wczasach. Piękne, szerokie, piaszczyste plaże, urokliwe zakątki, lasy, atrakcje turystyczne dla turystów, duża baza noclegowa, knajpki, ale co ważne, Ustronie Morskie Leżą w pobliżu innych atrakcyjnych miast, które warto odwiedzić udając się swoim samochodem lub komunikacją publiczną. Można stąd bez problemu dostać się do Kołobrzegu, Mielna czy Koszalina. Pobliże drogi krajowej nr 11 znacznie ułatwia komunikację i transport.

Gdzie się zaaklimatyzować w Ustroniu Morskim? Jest bardzo dużo interesujących miejsc do wyboru. Jednam z takich miejsc jest Pensjonat Kaszubianka, która oferuje pokoje z widokiem na morze, gdyż pensjonat znajduje się 20 metrów od plaży.