Przekładnie walcowe do magazynu w pigułce

Przekładnie mechaniczne walcowe

Przekładnie walcowe to podstawowe przekładnie mechaniczne, które są stosowane od wielu lat. Składają się one z co najmniej dwóch kół zębatych, które tworzą pewien układ umożliwiający przeniesienie napędu. Zatem czym się charakteryzują i co należy o nich wiedzieć? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Przekładnie walcowe – charakterystyka

Przekładnie walcowe to dość wytrzymałe i ekonomiczne rozwiązania, które dają wiele korzyści. Po pierwsze przenoszą one moc z jednego wału na drugi bez konieczności użycia wałów pośrednich. Dlatego też mają uniwersalne zastosowanie. Przekładnie walcowe współpracują zarówno ze standardowymi silnikami, jak i z tymi do zastosowań specjalnych – również z jednostkami napędowymi wyposażonymi w hamulec. Warto zwrócić uwagę, że reduktory walcowe są zarówno tanie jak i łatwe w produkcji, dlatego umożliwiają przenoszenie sporych obciążeń. Przy odpowiednim smarowaniu pracują one bardzo cicho. W przeciwieństwie do motoreduktorów ślimakowych przekładnie walcowe odznaczają się wyższym stopniem sprawności.

Rodzaje przekładni walcowych

Przekładnie walcowe zbudowane są z walcowych kół zębatych, które leżą na tej samej płaszczyźnie. Możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Do których zaliczamy:

  • przekładnie o zazębieniu wewnętrznym,
  • przekładnie walcowe o zazębieniu zewnętrznym.
    Przekładnie walcowe można również rozróżnić na podstawie rodzajów zębów, które mogą być: proste, śrubowe (skośne), łukowe lub daszkowe.

Przekładnie walcowe od firmy STM Polska

Firma STM Polska od wielu lat dostarcza na polski rynek przekładnie mechaniczne, silniki elektryczne czy też części zamienne, które odznaczają się niezwykłą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Dzięki czemu posłużą one przez wiele lat. Dodatkowo firma ta zapewnia fachową pomoc techniczną czy też bezpłatne konsultacje. Wystarczy się z firmą skontaktować. Wszystkie oferowane produkty posiadają konkurencyjne ceny. Satysfakcja klienta i zadowolenie gwarantowane. Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą, koniecznie wejdź na stronę:

http://przekladnie-mechaniczne.pl/produkty/przekladnie-walcowe/