O czym musi pamiętać fan motorsportu

Osoby, które fascynują się sportami ekstremalnymi z wykorzystaniem samochodów muszą się odpowiednio przygotować, aby móc wystartować w prawdziwych i przede wszystkim legalnych wyścigach. Aby tak było konieczne jest odpowiednie wyposażenie, strój, sprzęt a także umiejętności, które należy nabyć pod czujnym okiem instruktorów. Na co zwrócić więc uwagę? Oto kilka propozycji!

Szkolenia pod okiem profesjonalistów i odpowiedni sprzęt

Przede wszystkim należy zacząć od podstaw, czyli zapisania się na kurs jazdy sportowej. To właśnie tam pod okiem doświadczonych specjalistów nabywa się najważniejsze umiejętności z zakresu jazdy wyczynowej. Jednak czy to wystarczy? Oczywiście, że nie! W jeździe wyczynowej najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowcy i pilota. Właśnie dlatego najważniejsz jest odpowiedni sprzęt oraz ich wyposażenie. Pierwszą rzeczą jaką należy zakupić jest więc nic innego jak kombinezon i kask. Kombinezon wyścigowy jest niemal jak druga skóra. Chroni przed urazami oraz zmniejsza szanse na poważne złamania. Kask również jest podstawą której niemożliwe jest wręcz wystartowanie w wyścigu. Powinien być on wyposażony w interkom, który umożliwi kontakt kierowcy z pilotem, a nawet bazą. Nie należy zapomnieć również o odpowiedniej sportowej bieliźnie, butach, a także rękawicach. Należy zwrócić uwagę czy wyposażenie ma homologację, ponieważ podczas niektórych rajdów – szczególnie profesjonalnych – jest on wymagany, a bez niego nie można pojechać.

Rallyshop – miejsce, które musisz znać

Miejscem, które musi znać każda osoba zaczynająca swoją przygodę z motorsportem jest oczywiście rallyhop. W takim sklepie każdy znajdzie to, czego szuka. Rallyshop oferuje zarówno wyposażenie dla samochodów, jak i akcesoria dla kierowców i pilotów. Wiele sklepów oferuje również outletowe ceny wśród których można znaleźć naprawdę ciekawe okazje!

Wpis powstał we współpracy z https://motorsport.2brally.pl/.