Dorabianie kluczyków samochodowych z immobilizerem – ważne informacje

Nie tak trudno jest zgubić lub zepsuć tak drobne przedmioty, kluczyki do samochodu. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby wypadły z ręki i wleciały do studzienki kanalizacyjnej lub roztrzaskały się o bruk. W takim momencie należy spróbować naprawić uszkodzony kluczyk lub jeśli nie będzie już się nadawał do naprawy, będzie trzeba dorobić nowy. Większy problem pojawia się, gdy kluczyk jest wyposażony w immobilizer. W takim wypadku należy wybrać się do odpowiednich specjalistów, którzy będą w stanie fachowo pomóc.

Jak działa immobilizer w kluczykach samochodowych?

Tłumacząc dosłownie immobilizer, znaczy “unieruchamiacz”. Jest to zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Immobilizer w kluczykach samochodowych składa się z dwóch części – transpondera znajdującego się w kluczyku oraz sterownika w samochodzie. Sterownik odczytuje dane z kluczyka i jeśli wszystko się zgadza, samochód może się uruchomić. Cała operacja trwa tyle, co mrugnięcie oka. Awarie najczęściej dotykają transpondera znajdującego się w obudowie kluczyka. Aby sprawdzić, czy nadajnik nie działa, wystarczy uruchomić samochód zapasowym kluczykiem.

Koszt dorobienia kluczyków samochodowych

Cena klucza będzie zależeć głównie od tego, gdzie taki kluczyk, będziemy chcieli dorobić. Warto jest stawiać na sprawdzonych fachowców z zaufanego serwisu. Często się słyszy o sytuacjach, gdy złodzieje współpracują z serwisem, aby w łatwy sposób ukraść samochód. Dlatego warto stawiać na uczciwy serwis, który wykona swoją pracę najlepiej jak to możliwe. Droższą opcją będzie dorobienie kluczyka w ASO, ale można też znaleźć świetne serwisy takie jak https://elektronikaauta.pl/dorabianie-oraz-naprawa-kluczykow-samochodowych/ gdzie specjaliści będą w stanie pomóc z każdym problemem.