Odzież medyczna a rodzaj sylwetki

odzież medyczna

Aby móc dobrze dobrać ubranie medyczne do siebie, warto zastanowić się, jaki mamy rodzaj sylwetki. Ułatwi nam to wybór i pomoże w odpowiednim ukryciu mankamentów, a uwydatnieniu naszych zalet.

Zwróć uwagę na swoje kształty

Wśród rodzajów damskiej sylwetki wyróżniamy cztery podstawowe: jabłko, klepsydra, gruszka i papryka. Przyjrzyjmy się im z bliska:

Typ figury jabłko odznacza się długimi, szczupłymi nogami i większym biustem, gdzie biodra są najczęściej tej samej szerokości co ramiona. Tkanka tłuszczowa u takich osób zwykle gromadzi się w okolicy brzucha oraz talii. Kobiety o figurze jabłka powinny postawić na ciemniejszą górę, która wyszczupli sylwetkę. Przykładowo medyczne żakiety i dłuższe bluzki. Dobrze sprawdzą się też sukienki w jednym odcieniu, które zakryją niedoskonałości, jednocześnie eksponując zgrabne nogi.

Panie o figurze typu klepsydra, charakteryzują się proporcjonalnymi kształtami, czyli pełny biust, pełne biodra i zgrabne nogi, dodatkowo sylwetka zawsze będzie się odznaczać wyraźnie zarysowaną talią. Tutaj doskonale sprawdzą się kolorowe dopasowane spódnice, proste spodnie i bluzy z dekoltem w literkę V. Przy tego typu sylwetce można spokojnie postawić na dopasowane ubrania, które podkreślą kształty.

Sylwetka gruszka wyróżnia się przede wszystkim szerokimi biodrami i pełnymi pośladkami. Tutaj ramiona będą węższe od bioder, ale talia nadal wyraźnie zarysowana. Kobiety o tym typie figury są posiadaczkami płaskiego brzucha i masywnych ud, dlatego dobrze wyglądają w sukienkach o prostym kroju lub też spodnie, o dopasowanym fasonie, wyszczuplającym nogi. Do tego świetnym wyborem będzie bluzka z dekoltem w łódkę lub serek. Kobiety o sylwetce typu gruszka posiadają dosyć obszerne ramiona, często o tej samej szerokości co biodra, płaski brzuch i biust średniej wielkości. Przy takiej figurze dobrze wyeksponować zgrabne nogi. Warto wybrać spodnie z wysokim stanem oraz ubrania podkreślające talie. Dobrze sprawdzą się dopasowane bluzki, o dowolnej długości rękawów, które ukryją szerokie ramiona. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się kolorowe ubrania z nadrukami.

Pamiętaj jednak, że przede wszystkim musisz się czuć dobrze w tym, co nosisz. Ubranie musi zapewnić pełen komfort i nie krępować ruchów, a przy tym być praktyczne!

Więcej na temat odzieży medycznej można znaleźć pod adresem meditrendy.pl