Klasyfikacja odzieży używanej

Ubrania w secondhandach

Sklepy z odzieżą używaną z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się właśnie tam kupować niemal wszystkie swoje ubrania. Dlaczego tak się dzieje? Zakupy w second handach to szereg zalet. Jedną z nich jest możliwość zaoszczędzenia rocznie ogromnych kwot na ubrania, artyści decydują się na taki krok, gdyż najczęściej szukają oryginalnych rzeczy, których nikt inny nie będzie nosił poza nimi, zaś osoby zainteresowane tematyką eko postanawiają dać im drugie życie, zamiast przyczyniać się do produkcji większej ilości ubrań. Jednak kupując w sklepach z odzieżą używaną musimy pamiętać o kilku istotnych sprawach, tylko dzięki temu uda nam się znaleźć wysokiej jakości perełki. 

Jakość ubrań

Bardzo ważna jest jakość ubrań. Niektóre osoby muszą tylko spojrzeć na daną rzecz, aby już wszystko o niej wiedzieć. Niestety, wiele osób ma wątpliwości podczas zakupów – nie są do końca pewni czy dany materiał przetrwa użytkowanie. Czasami możemy również nie zauważyć plamy czy uszkodzenia, które nie będziemy mogli w żaden sposób usunąć – wtedy pozostanie nam już tylko wyrzucenie rzeczy, którą dopiero kupiliśmy. Warto więc dowiedzieć się, jakie ubrania są sprowadzane do second handów w okolicy i kupować tylko tam, gdzie będziemy mieli do czynienia tylko z najwyższą jakością. Jak klasyfikuje się odzież w sklepach z używanymi ubraniami?

Ubrania premium

Odzież premium określa się również jako “cream”. To odzież najwyższej jakości. Nie używana w ogóle albo zaledwie raz czy dwa razy. Nierzadko wśród takich ubrań można znaleźć całkowicie nowe rzeczy, które posiadają jeszcze metki. Czasami są to ubrania znanych i cenionych na całym świecie marek.  

Odzież pierwszego gatunku

To odzież, którą można zakupić za niską cenę. Rzeczy należące do tej grupy nie mogą mieć żadnych wad, które w jakiś sposób obniżyłyby swój koszt. To oznacza, że te ubrania nie powinny mieć żadnych plam, uszkodzeń, rozdarć ani niczego innego tego rodzaju. Ale oczywiście mogą być na nich widoczne ślady użytkowania.  

Odzież drugiego gatunku

Odzież drugiego gatunku to natomiast ubrania, które posiadają widoczne uszkodzenia, na przykład pęknięte szwy, uszkodzony zamek itp. To najtańsze ubrania, a jednocześnie wiąże się to z niską jakością – również gatunkową. 

Sortowanie

Sklepy z używaną odzieżą mogą kupować ubrania z hurtowni – sortowane bądź niesortowane. Odzież używana niesort to po prostu ubrania różnego rodzaju, natomiast w przypadku wydziale się odzież dla kobiet, dla dzieci, dla mężczyzn, tylko swetry, bluzki, spodnie, płaszcze itd. Odzież używaną niesort znajdziesz na http://mkcream.pl/czysciwa-oferta/czysciwo-niesortowane/