Jak wybrać solidne buty robocze do pracy?

buty bhp

Każdy pracodawca ma obowiązek wyposażyć pracownika w środki ochrony indywidualnej w tym między innymi w obuwie robocze. Jak wiadomo buty to ten element ubioru pracowniczego, który dość często ulega zniszczeniu, dlatego też zaleca się przynajmniej raz do roku zakup nowego obuwia roboczego.

Oczywiście nie jest nigdzie sztywno określone, że buty trzeba wymieniać tylko raz w roku, bowiem zdarza się i tak, że na niektórych stanowiskach pracy, pracownicy muszą wymieniać je częściej. Przykładowo w branży budowlanej, przemysłowej, czy w zakładach chemicznych wymagana jest wymiana obuwia dość często.

Bez znaczenia w jakiej branży pracujemy musimy i tak co jakiś czas podjąć decyzję zakupową dotyczącą obuwia. Ta w przypadku wyboru obuwia ochronnego nie należy do łatwych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów butów ochronnych, bhp czy roboczych. Jak więc nie pogubić się w gąszczu ofert i wybrać solidne buty robocze do pracy? Kilka cennych porad poniżej.

Materiał i wykonanie

Buty robocze powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Takich, które będą odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Kolejną dość istotną informacją jest aby buty spełniały wymagania normy PN-EN ISO 20344. Wtedy też będziemy mogli spodziewać się, że buty są nie tylko solidnie wykonane ale spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Jeśli zależy nam na tym aby buty robocze były trwałe i wytrzymałe, musimy zwrócić uwagę również na rodzaj zastosowanej podeszwy. Ta na pewno dobrze aby była gruba, solidna i wykonana z poliuretanu.

Buty od producenta

Chcąc kupić solidne wytrzymałe i dobre jakościowo buty ochronne musimy zapłacić więcej niż w przypadku butów roboczych. Na cenę w dużej mierze ma wpływ jakość wykonania,a rodzaj zastosowanych materiałów do produkcji. Jednak jest to inwestycja, która się opłaca, nic nie jest przecież ważniejsze od bezpieczeństwa i komfortu. Bo przecież oczekujemy aby buty robocze chroniły nasze stopy przed kontuzjami czy uszkodzeniami. Dlatego też warto zdecydować się na zakup obuwia u sprawdzonego producenta. W Polsce mamy to szczęście , e produkcją tego rodzaju obuwia zajmuje się rodzima firma PPO. Jako polski producent obuwia PPO dokłada wszelkich starań aby oferowane obuwie charakteryzowało się najwyższą jakością wykonania, było solidne wytrzymałe i przede wszystkim bezpieczne – ofertę obuwia znajdziesz na stronie www.ppo.pl.