Yerba mate – co warto wiedzieć na temat jej picia?

Yerba mate (inaczej zwana też ostrokrzewem plamistym) pochodzi z Ameryki Południowej. Napój łagodnie pobudza, jednocześnie niwelując oznaki zmęczenia. Dla wielu osób jest doskonałym zamiennikiem popularnej kawy. Yerba mate ma również pozytywny wpływ na przemianę materii. Pomaga niwelować uczucie głodu.

Jak parzyć yerba mate?

Aby przygotować yerbę mate do matera należy wsypać odpowiednią ilość suszu (im więcej wsypiemy typ yerba będzie miała mocniejsze właściwości). Następnie z suszu powinno się uformować kopczyk. Susz zalewamy wodą o temperaturze od 70-80 stopni. Należy poczekać aż yerba wchłonie wodę. Następnie możemy zalać ją ponownie. Yerbę możemy zalewać wodą wiele razy, do czasu aż nie straci smaku. Pijemy ją przez rurkę zakończoną siteczkiem (tzw bombilla).

Naczynie do yerby

Naczynie do yerby fachowo zwie się matero. Obecnie w sklepach znajdziemy szeroki wybór różnych naczyń, w których będziemy mogli przygotowywać yerbę, a następnie delektować się jej smakiem. Naczynie do yerby najczęściej wykonane jest z tykwy, bądź innych gatunków drzew tropikalnych. Aby matero z tykwy długo nam służyło, trzeba o nie odpowiednio dbać. Co kilka tygodni powinno być moczone w roztworze wody z sodą. Przed każdorazowym użyciem powinno zaś być moczone we wrzątku.

Ceramiczne naczynia do yerby

Dużą popularnością cieszą się również ceramiczne naczynia do yerby. Na szczególną uwagę zasługują matera malowane ręcznie. Są piękną ozdobą. Picie z nich napoju jest prawdziwą przyjemnością. Ciekawe propozycje ceramicznych naczyń do yerby mate znajdziemy na stronie https://www.bayer-mate.pl/Matera-c16.

Naczynia do yerby w sklepach internetowych

Obecnie szeroki wybór naczyń do yerba mate znajdziemy w sklepach internetowych. Ciekawą propozycją są również zestawy dla dwojga, zestaw matero, bombilla i susz itp. Wiele oryginalnych, pięknych naczyń znajdziemy w sklepach internetowych. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.