Przeszczep włosów – zalecenia do przeprowadzenia zabiegu

Utrata włosów jest dla wielu osób przykrym doświadczeniem. Przypadłość ta jest często spowodowana przez łysienie androgenowe. Na szczęście z problemem można sobie łatwo poradzić dzięki zabiegowi transplantacji włosów.

Łysienie androgenowe

Łysienie addrogenowe ma podłoże genetyczne. Częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Z tego powodu zwane jest też łysieniem typu męskiego. Szacuje się, ze ponad połowa mężczyzn po 50 roku życia cierpi na tą przypadłość. Za wypadanie włosów odpowiedzialne są hormony (pochodne testosteronu). Powodują osłabienie włosów i powolne ich wypadania. Jednocześnie organizm nie produkuje nowych, silnych włosów. Efektem tego jest najpierw przerzedzenie fryzury, a w następnym etapie powolne łysienie.

Przeszczep włosów metodą Safer

Istnieje kilka metod przeszczepów włosów. Jedną z nich jest zabieg wykonywany za pomocą urządzenia Safer. Jest to metoda nowoczesna. Daje bardzo dobre rezultaty. Jest przy tym bezpieczna. Zabieg przeszczepu włosów wykonany za pomocą urządzenia Sefer nie uszkadza mieszków włosowych, co jest jednym z kluczowych elementów powodzenia zabiegu i jego trwałych efektów.

Wskazania do zabiegu przeszczepu włosów

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest przede wszystkim łysienie androgenowe. Poza tym zabieg jest wykonywany u osób, które na skutek różnych urazów straciły włosy. Transplantacja może być też przeprowadzna w przypadku łysienia spowodowanego urazem.

Przeszczep włosów – poprawa wyglądu

Przeszczep włosów pomaga znacznie poprawić wygląd pacjenta. Osoby po zabiegu mogą cieszyć się gęstą czupryną. Wpływa to bardzo pozytywnie na ich poczucie własnej wartości. Lepszy wygląd pomaga odnosić sukcesy w sferze prywatnej oraz zawodowej.

Kiedy zabieg przeszczepu nie powinien być wykonywany?

Istnieją sytuacje, w których zabieg przeszczepu włosów powinien być odłożony w czasie lub nie może być przeprowadzony nigdy. Do przeciwwskazań zaliczają się między innymi aktywne stany zapalne skóry głowy. Zabieg nie powinien być przeprowadzany też u osób z chorobą nowotworową, cierpiących na cukrzycę czy u kobiet w ciąży.