Przegląd trendów ściennych 2020

wystrój wnętrza

Ten rok przyniósł wiele nowości w temacie trendów ściennych. Mogliśmy być świadkami tego jak wracają do mody tapety, plakaty i inne ozdoby ścienne, które jeszcze parę lat temu uznawane były za kicz.

Naklejki ścienne, tapety, wszelkiego rodzaju plakaty są numerem jeden jeśli chodzi o najczęściej wybierane ozdoby ścienne.

Dekoracje ścienne – w jakich pomieszczeniach?

Dekoracje ścienne to bardzo ważny element stylizacji. Decydując się na tapetę z krajobrazem możemy sprawić, że sypialnia stanie się bardziej przytulna niż dotychczas, zaś decydują się na naklejki ścienne 3d możemy sprawić, że pokój gościnny zrobi nam się optycznie większy. Dekoracje ścian mają w sobie jak widać wiele zalet, przede wszystkim potrafią dość mocno odmienić, ożywić wnętrze. Dekoracje ścienne montowane są przeważnie w pokojach dziecięcych, salonach pokojach gościnnych i sypialniach rzadziej w kuchniach.

Wszędzie tam gdzie chcemy nieco odnowić wygląd wnętrza warto stosować choć niewielkie ozdoby ścienne zaczynając chociażby od zawieszenia na ścianach pamiątkowych zdjęć, obrazków i innych bibelotów.

Naklejki ścienne must have!

Przeglądając modowe trendy wnętrzarskie można zauważyć duże zainteresowanie naklejkami ściennymi. Okazują się być bardzo uniwersalną dekoracją, naklejki ścienne bardzo dobrze prezentują się w pokojach dziecinnych w salonach i sypialniach. Modne naklejki ścienne z ciekawymi print’ami posiada sklep Yoko Design – sklep z naklejkami (https://yokodesign.pl) posiada w sprzedaży naklejki z motywami zwierząt,  kolekcję nawiązującą do świata bajek a także prowadzi w sprzedaży naklejki z imionami. Jest to jeden z nielicznych sklepów z naklejkami, który sprzedaje naklejki wykonane z wysokogatunkowej folii odpornej na ścieranie i warunki atmosferyczne.

Ponadczasowe tapety

Wielu dekoratorów twierdzi, że tapety są taką dekoracją, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Szczególnie, że na rynku można kupić tapety w przeróżnych wzorach, motywach i kolorach. Do wyboru są tapety połyskujące matowe, z nadrukiem 3D. Bogaty wybór sprawia, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla dla siebie.