Jesień za oknem – co zrobić z meblami ogrodowymi?

meble-z-technorattanu

Jesień to jedna z pór roku, w której możemy spodziewać się obfitych opadów deszczu, ale i dni, które przyniosą nam trochę słońca i ocieplenia. W związku z tym pojawia się problem – co wówczas zrobić z meblami ogrodowymi? Sprawdź naszą odpowiedź na to nurtujące pytanie!

Przechowywać w suchym miejscu

Przede wszystkim wszelkiego rodzaju meble ogrodowe należy przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu. Głównie dlatego, iż nadmiar słońca niekorzystnie wpływa na kondycję mebli ogrodowych. Może on zmienić kolor naszych krzeseł czy też obicia, ale również – zniekształcić je. Co więcej, wilgoć może spowodować rozwój pleśni na np. meblach drewnianych, dlatego przed schowaniem mebli ogrodowych należy je jeszcze raz zaimpregnować odpowiednim preparatem.

Nie wszystkie meble ogrodowe potrzebują takich warunków

Są również meble ogrodowe z technorattanu, które znacznie różnią się od tych wykonanych z drewna czy plastiku. Przede wszystkim dlatego, iż meble ogrodowe z technorattanu wykonane są z tworzywa sztucznego, na którym nie osadza się wilgoć. W związku z tym nie będziemy mieć żadnych problemów związanych z rozwojem bakterii czy pleśni. W miejscu suchym wystarczy jedynie przechowywać pokrowce przeznaczone na meble ogrodowe z technorattanu, które nierzadko wykonane są z tekstyliów, które mogą się po prostu zniszczyć.

Zalety posiadania mebli ogrodowych z technorattanu

Technorattanowe meble ogrodowe posiadają wiele zalet. Jak już zostało wspomniane – nie potrzebują one specjalnych warunków do przechowywania ich. Co więcej, mogą stać na zewnątrz niemal przez cały rok i mamy pewność, że nic im się nie stanie. Są one bardzo proste w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają od nas posiadania żadnych impregnatów. Wystarczy przed rozpoczęciem sezonu wiosennego czy letniego przetrzeć je wilgotną szmatką z dodatkiem mydła. Dzięki temu usuniemy zabrudzenia, które siłą rzeczy pojawiają się np. z kurzu znajdującego się w powietrzu.

Meble ogrodowe znajdziecie w belgiardino pod adresem  https://www.belgiardino.pl/