Jak zorganizować szkolenie dla pracowników?

Coraz więcej pracodawców dostrzega korzyść, jaką niesie inwestycja w rozwój pracownika. Zawęża się wówczas więź między kierownictwem a podwładnymi, którzy czują się doceniani oraz ważni dla firmy. Przeprowadzanie profesjonalnych szkoleń dla pracowników wiąże się z umiejętną ich organizacją. O czym należy pamiętać podejmując się organizacji szkolenia? Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych informacji.

Miejsce szkolenia

Najbardziej podstawową kwestią jest dobór odpowiedniego miejsca na szkolenie. W zależności, czy szkolenie będzie miało charakter wyjazdowy lub jednodniowy, trochę różnią się kwestie organizacyjne, które należy podjąć. Przy kursach kilkudniowych konieczne jest zorganizowanie pracownikom transportu oraz noclegu. Coraz więcej hoteli dysponuje salami szkoleniowymi do wynajęcia. Wówczas w jednym kompleksie można z powodzeniem zorganizować konferencję oraz nocleg dla pracowników, co będzie rozwiązaniem nie dość, że komfortowym, to bardziej ekonomicznym.

Kadra dydaktyczna

Kolejną kwestią jest zadbanie o specjalistów, którzy poprowadzą szkolenie. Zapewnienie materiałów dydaktycznych również jest niezwykle istotne dla utrwalenia wiedzy i umiejętności pracownika. Szkolenie może mieć charakter teoretyczny lub praktyczny – wszystko zależy od tematyki oraz specyfiki danej branży. Jeżeli miejsce będą miały zajęcia praktyczne, które mogą stanowić w jakimkolwiek stopniu zagrożenie dla bezpieczeństwa pracownika, koniecznie trzeba zapewnić odpowiednie środki zabezpieczające oraz przeprowadzić szkolenie BHP. Warto również pamiętać o przerwach między poszczególnymi etapami szkolenia oraz o czasie wolnym, w którym pracownicy będą mogli odświeżyć umysł.

catering konferencyjnyZadbaj o catering konferencyjny!

Bardzo istotnym elementem każdego szkolenia (zwłaszcza dla biorących udział pracowników) jest catering konferencyjny. W Gdańsku usługi cateringowe na najwyższym poziomie świadczy firma Banglob https://banglob.pl/. Doskonałe firmy cateringowe można oczywiście znaleźć również w innych województwach, wystarczy poszukać informacji w Internecie oraz na portalach społecznościowych. Dlaczego catering konferencyjny ma tak ogromne znaczenie? Nie ukrywajmy, każdy z nas lubi smacznie zjeść, a jeśli intensywnie pracujemy lub szkolimy się, to nasz organizm zwyczajnie potrzebuje konkretnej dawki energii, którą czerpiemy z pożywienia. Profesjonalna firma cateringowa przygotuje nie tylko smaczne, ale i różnorodne posiłki (co jest niezwykle istotne zwłaszcza, jeśli w grupie pojawiają się wegetarianie lub osoby z alergiami pokarmowymi). Ponadto pyszne jedzenie będzie również miłym elementem wyjazdu szkoleniowego, warto o tym pamiętać.