Jak wybrać buty robocze – TOP 3 praktycznych porad

Dzisiejszy rynek oferuje naprawdę duży wybór obuwia roboczego. W sprzedaży dostępne są nie tylko „klasyczne” modele obuwia roboczego ale obuwie bardziej specjalistyczne takie jak buty ochronne. Aby dokonać właściwego wyboru, istotne jest dokonanie oceny środowiska pracy. Musimy zatem zastanowić się jaki model obuwia roboczego sprawdzi się na danym stanowisku pracy.

Rodzaj obuwia – najpopularniejsze modele obuwia roboczego

Buty robocze dedykowane są zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Dzięki temu oferta jest niezwykle różnorodna. Możemy wybierać spośród bogatej oferty produktowej. Znajdziemy zarówno klasyczne buty robocze w czarnym i brązowym odcieniu jak również damskie obuwie robocze w ciekawej kolorystyce prezentujące się bardzo estetycznie. Do najpopularniejszych modeli obuwia roboczego można zaliczyć między innymi: półbuty robocze, trzewiki, sandały, a także buty całotowrzywowe. Wszystkie te modele można nabyć w ofercie producenta obuwia – PPO (www.ppo.pl)

Solidne i wytrzymałe obuwie

Praca w trudnych i wymagających warunkach wymaga dobrego przygotowania. W tym również wyboru odpowiedniej odzieży i obuwia ochronnego. Bardzo ważne jest zatem aby buty robocze wykazywały funkcje ochronne i były solidnie wykonane. Jeśli chcemy mieć pewność czy obuwie faktycznie jest ochronne i posiada odpowiednie certyfikaty, dokonajmy zakupu obuwia bezpośrednio od producenta. Wtedy też możemy mieć pewność, że kupujemy sprawdzone obuwie, solidne, wytrzymałe.

Komfort i wygoda na pierwszym miejscu!

Zarówno dopasowanie modelu obuwia do stopy, jak i jego poziom komfortu, odgrywają istotną rolę w bezpieczeństwie. Jeśli chodzi o wybór specjalistycznego ochronnego obuwia warto zdecydować się takie buty, które są wyższe. Optymalne będą buty o wysokości 15 do 20 cm czyli takie, które podtrzymują kostkę. Nie bez znaczenia jest również materiał z którego wykonane jest obuwie. Najlepsze i najbardziej praktyczne są buty skórzane, wykonane z poliuretanu lub całotworzywowe. Dużym atutem będzie zamontowana w obuwiu podwójna podeszwa. Ta skutecznie ochroni stopę przed wszelkiego rodzaju urazami np. przed poślizgnięciem.