Wrocławskie jedzenie opróżnia kieszenie? Niekoniecznie. Sprawdź tanie restauracje we Wrocławiu.

Wrocław widok z lotu ptaka

„Szczęśliwcy” zamieszkujący duże miasta takie jak Wrocław mają równie duży problem ze znalezieniem taniej, dobrej restauracji. Nic dziwnego – działa tu bowiem znane z ekonomii klasycznej prawo popytu i podaży. Jeżeli klientów chętnych do jedzenia w restauracji jest dużo, to i ceny mogą być wyższe.

A Wrocław jest przecież miastem tak chętnie obleganym przez turystów. Przepiękne, zabytkowe kamienice, duży rynek, Ostrów Tumski, Wyspa Słodowa, Muzeum Narodowe… we Wrocławiu jest co oglądać, jest gdzie się zmęczyć i jest gdzie zgłodnieć.

Restauracja idealna? Czerwona Cebula

Co zatem można zrobić, aby uczynić wizyty we Wrocławiu tańszymi? Można brać ze sobą kanapki na drogę albo można oddalić się lekko z centrum na północną stronę Starej Odry, gdzie na alei Kromera znajdziemy Czerwoną Cebulę http://www.czerwonacebula.pl

Jest to restauracja o ugruntowanej pozycji, która ma już ponad 700 pozytywnych opinii w Google. Do jej głównych atutów należą tradycyjne, polskie dania jak również bardziej wyrafinowane potrawy, takie jak burgery z grillowanym serem camembert czy makaron z krewetkami. Jednak podstawową przewagą jest oczywiście cena, która nie odbiega od przeciętnych. Wszystko za sprawą pozornie mniej atrakcyjnej lokalizacji.

Pozornie, bo bliskie sąsiedztwo rzeki starej odry i Kanału Żeglugowego powoduje, że to naprawdę sympatyczne miejsce. Po jedzeniu możemy sobie z powodzeniem pójść na spacer i rozprostować trochę kości.

Oczywiście to nie jedyna, dobra pozycja we Wrocławiu…

Miejsc, w których można dobrze zjeść jest znacznie więcej. Nie wszystkie jednak oferują tak wysoki poziom obsługi oraz nie wszystkie umożliwiają rezerwacje imprez firmowych czy innych imprez okolicznościowych. Jeżeli mam dziecko, które idzie do pierwszej Komunii Świętej, chcemy zorganizować chrzciny albo przyjęcie z okazji urodzin kolegi w pracy, obsługa Czerwonej Cebuli z pewnością nam w tym pomoże.

Sale możemy przystosować do swoich potrzeb, z czym nie ma najmniejszego problemu. Również menu nie jest sztywne, więc jeżeli zechcemy specyficznego „rozkładu jazdy”, obsługa tej pięknej, wrocławskiej restauracji z pewnością nam to umożliwi.