Polaroid, czyli aparat do fotografii natychmiastowej

polaroid aparat

Marka Polaroid przeszła naprawdę wiele w przeciągu ostatnich 10 lat. Fotografia natychmiastowa wraca ponownie na salony. Coraz więcej osób interesuje się fotografią nie tylko w formie zawodowym, ale przede wszystkim hobbystycznym. Dowiedzmy się czegoś więcej o aparatach typu Polaroid.

Aparat do fotografii natychmiastowej

W przeciwieństwie do nowszych aparatów, aparat Polaroid nie miesza się z wieloma obiektywami lub zbędnymi funkcjami łączności. Zamiast tego ma system autofokusa, który wykrywa obiekt, a następnie sprytnie przesuwa się w obiektywie 35 mm lub 40 mm w zależności od odległości obiektu od aparatu. Polaroid w ten sposób może namierzyć właściwy obiekt, czy to w formie portretu, czy ujęcia krajobrazu.

Jak można się spodziewać, ten aparat ma wizjer, przez który można zajrzeć. Posiada również dokładniejszy błysk niż poprzednie modele Polaroid Classic. Polaroid bierze pod uwagę warunki oświetleniowe, aby dostosować odcień lampy błyskowej. Jeśli nie chcesz używać lampy błyskowej, obok żółtego przycisku zasilania znajduje się przycisk, który wyłącza ją przy każdym ujęciu. Aby robić zdjęcia seryjne bez lampy błyskowej, wystarczy dwukrotnie nacisnąć ten przycisk.

aparat polaroid

Pod względem innych godnych uwagi funkcji, Polaroid Now ma tryb samowyzwalacza i tryb podwójnej ekspozycji. Oba są aktywowane tym samym przyciskiem; stukasz go dwukrotnie, aby aktywować podwójną ekspozycję. Aparat można ładować przez port Micro USB z boku, a firma twierdzi, że może wytrzymać do 15 paczek filmu, z których każda zawiera osiem arkuszy filmu natychmiastowego. Aby włożyć paczkę, wystarczy otworzyć drzwiczki filmu, naciskając przycisk z boku aparatu.

Polaroid – aparat dla każdego

Jeśli szukasz aparatu do natychmiastowej fotografii to Polaroid spełnia najlepiej te kryteria. Linia aparatów Fujifilm Instax dominuje w naszym przewodniku zakupowym w aparatach do natychmiastowych filmów, a niektóre z ich modeli kosztują znacznie mniej niż Polaroid Now i wydają się produkować lepiej wyglądające zdjęcia. Na https://notopstryk.pl/pl/c/Fotografia-natychmiastowa/396 znajdziecie pełną ofertę, w której dostępne są opcję aparatów typu Polaroid również w wersji mini.