Czy naczynia tytanowe są bezpieczne?

Niektóre metalowe naczynia kuchenne są wątpliwe pod względem bezpieczeństwa. Tytan nie jest. Jest zasadniczo nietoksyczny dla ludzi. W rzeczywistości jest stosowany w operacjach wymiany kości i zastosowaniach dentystycznych, a nawet w filtrach przeciwsłonecznych. Jest uważany za biokompatybilny, więc naukowcy zawsze uważali, że ten obojętny metal nie jest powodem do niepokoju zdrowotnego.

Naczynia tytanowe a zdrowie

Ważne jest, aby wiedzieć, że gromadzenie się tytanu w organizmie nie jest bezpieczne. Badania pokazują teraz, że implanty tytanowe, które są w dużej mierze akceptowane przez organizm, mogą korodować po latach szlifowania i emitować tytan do organizmu, gdzie uważa się, że gromadzi się w węzłach chłonnych, płucach i mózgu. Ponadto niektórzy mylą czysty tytan ze związkami tytanu. Jednym z przykładów jest dwutlenek tytanu, powszechnie stosowany dodatek do żywności. Substancja ta może stać się toksyczna dla organizmu, gdy zużyje się zbyt wiele nanocząstek. Jest to możliwy czynnik rakotwórczy o negatywnym wpływie na mózg. Przy prawidłowym korzystaniu z naczyń tytanowych nie ma możliwości spożycia tego metalu lub jego związków. Ponieważ tytan jest bardzo trudny do wgniecenia, zarysowania lub uszkodzenia w inny sposób, ryzyko narażenia na metal jest prawie zerowe podczas korzystania z wysokiej jakości naczyń z czystego tytanu.

Garnki i patelnie tytanowe do zakupienia online

To jedyne dwa produkty, które nie mają powłoki chemicznej. Między dużą patelnią a garnkiem możesz przyrządzać różnorodne posiłki. Dożywotnia gwarancja na oba elementy mówi mi, że są dobrze wykonane. Ponieważ produkty z tytanu są na początku drogie, warto zapłacić trochę więcej i uzyskać czysty tytan zamiast mieszanki tytanowej i nieprzywierającej.

Sprawdzone garnki i patelnie tytanowe możesz nabyć w sklepie online https://borner.pl. Producent Borner to marka, która od lat dba o dostarczanie klientom najwyższej klasy naczyń wykonanych z kompozytu tytanowo-ceramicznego. W ofercie dostępne są również podstawowe narzędzia kuchenne, które mogą się przydać przy okazji codziennego gotowania.