Przedszkole prywatne czy państwowe – co wybrać?

przedszkole

Wielu rodziców staje przed dylematem, jaką placówkę wybrać dla swojej pociechy. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Co należy brać pod uwagę w procesie wyboru? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Zajęcia dodatkowe w placówce

Wiek przedszkolny to czas, w którym mały człowiek intensywnie się rozwija. Dziecko poznaje świat, zaczyna mieć pierwsze zainteresowania, pasje. W tym czasie ujawniają się również talenty. Zajęcia dodatkowe mogą wspomóc ten proces. Warto więc, aby w placówce przedszkolnej znajdowała się bogata oferta dotycząca zajęć dodatkowych. Najczęściej są to zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, programistyczne.

Język angielski

W przedszkolu powinny również odbywać się zajęcia z języka angielskiego. Tak jest na przykład w przedszkolu prywatnym (Częstochowa) ,,Hocki-Klocki”. Zajęcia językowe rozwijają bardzo ważną umiejętność, jaką jest posługiwanie się językiem obcym. Dobrze jest rozwijać ją od najmłodszych lat.

Przedszkole prywatne – kadra pedagogiczna

Podczas wyboru placówki przedszkolnej należy zwrócić uwagę na to, jakie osoby w niej pracują. Kadra powinna troszczyć się o dzieci, być opiekuńcza i zaangażowana w proces wychowania. Istotne jest również przygotowanie merytoryczne. Dobrze więc zapytać o ukończone studia, kursy czy doświadczenie zawodowe osób, które są zatrudnione w danej placówce.

Grupa rówieśnicza

Dziecko w przedszkolu nabywa nowe umiejętności, nawiązuje pierwsze przyjaźnie. Jest to dla niego bardzo ważny czas. Przedszkola prywatne (Częstochowa i inne miasta) charakteryzuje to, że mają małe grupy dzieci. Nauczycielki mogą więc poświęcić każdemu maluchowi więcej czasu. Niestety w państwowych placówkach grupy często bywają przepełnione, co nie stwarza dzieciom dobrych warunków do rozwoju. Warto o tym pamiętać podejmując ostateczną decyzję.

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie http://hocki-klocki.com.pl