Prywatna szkoła podstawowa w Tychach – jakie zajęcia oferują prywatne placówki?

wyprawka do przedszkola

Pójście do szkoły to niezwykle ważny moment w życiu dziecka i jego rodziny. Wybierając szkołę dla naszej pociechy, warto zapoznać się m.in. z ofertą zajęć dodatkowych, specjalistami, jacy pracują w danej szkole i innymi atrakcjami, które spowodują, że nauka będzie dla nowego ucznia przyjemnością. Wiele szkół prywatnych oferuje szereg różnorodnych zajęć, których celem jest wparcie rozwoju dziecka, rozwijanie jego kreatywności, otwartości i pobudzanie do samodzielnego odkrywania świata. Jakie zajęcia można znaleźć w ofercie prywatnych szkół podstawowych w Tychach? O tym poniżej.

Zajęcia z języków obcych

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to klucz do znalezienia dobrej pracy i poznania wielu fascynujących obcych kultur. Już w szkole warto zadbać o to, aby nasze pociechy uczęszczały na zajęcia z języka obcego, które prowadzone będą w ciekawy i kreatywny sposób. Dzięki temu będą mogły nabyć niezbędne kompetencje językowe, a dodatkowo staną się otwarte na świat i jego różnorodność. Podczas nauki języka obcego warto korzystać z nowoczesnych narzędzi i pomocy dydaktycznych. Świetnie sprawdzą się tutaj chociażby piosenki i filmy w oryginalnej wersji językowej, a także multimedialne programy edukacyjne. Dodatkową korzyścią będzie wykorzystanie podczas nauki języka obcego Internetu. Ciekawy jest też udział dzieci w różnych konkursach, np. recytatorskich, piosenki w języku obcym czy teatralnych. Śpiew czy recytacja to bardzo dobry sposób na poznanie ciekawego słownictwa, tworzenie zdań i opanowanie prawidłowej wymowy przez ucznia.

Zajęcia komputerowe

Te zajęcia z całą pewnością znajdą wśród dzieci wielu zwolenników. Warto od najmłodszych lat zaznajamiać dzieci z nowymi technologiami, ale także uczyć ich bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas zajęć komputerowych dzieci zdobędą wiele cennych umiejętności. Może to być tworzenie tekstów w edytorze tekstu, wykonywanie rysunków w prostych edytorach graficznych albo wykonywanie różnych działań matematycznych. Na dalszym etapie kształcenia bardzo ważna może się okazać umiejętność tworzenia różnego rodzaju prezentacji multimedialnych. Warto zatem, aby szkoła była zaopatrzona w dobrą pracownię komputerową z odpowiednim sprzętem.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

Sport jest niezbędny w życiu każdego dziecka. Pozwala między innymi na zachowanie odpowiedniej sylwetki, wzmacnia mięśnie, pozwala na zachowanie sprawności fizycznej i odpowiedniej masy ciała. W szkole mogą być prowadzone w sali gimnastycznej, szkolnym boisku, ale też innych obiektach, jak np. basen lub grota solna.

Oferowane przez szkoły prywatne zajęcia powinny być dostosowane do możliwości dziecka oraz jego zainteresowań. Akademia Rozwoju Otwarte Okno w Tychach oferuje szereg różnorodnych zajęć, które rozwijają różne umiejętności dziecka, wpływają na jego kreatywność, rozbudzają zmysły i pomagają odkrywać własne pasje i zainteresowania: http://www.otwarteokno.edu.pl/