Kursy online w trybie zdalnym – jak to działa?

jak prowadzić szkolenia online

Szkolenia to nieodzowne elementy pracy. Każdy z nas przechodził przez kursy rozpoczynając nową przygodę z kolejnym miejscem pracy. Szkolenia odbywają się także w ramach kursów uzupełniających wiedzę i kompetencje pracowników. Aktualnie wiele firm przeszło na tryb zdalny. Sprawdźmy jak sprawdzają się zatem szkolenia online w tej formie.

Czy biura są nadal puste?

Wiele firm w ramach pojawienia się COVId-19 zdecydowało się na zmianę trybu pracy na zdalny. W niektórych przypadkach się to sprawdza w stu procentach w innych trochę mniej. Wielu pracowników nadal pozostaje jednak w trybie zdalnym. Przez to zmieniły się także szkolenia, a dokładniej ich organizacja. Głównie pojawiają się teraz w formie webinarów, czyli filmików, które są udostępniane na różnych platformach. Dzięki temu szkoleniowcy mogą nadal prowadzić swoje kursy, a nawet dochodzić do większego grona odbiorców.

szkolenia online

Szkolenia online – prowadzenie kursów w trybie zdalnym

Pracownicy zdążyli się już przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Brak kontaktu z innymi skutkuje jednak często nieporozumieniami. Mailowanie nie jest aktualnie najlepszą formą komunikacji. Rozmowy telefoniczne i czatowanie jest o wiele prostsze. W ten sposób jesteśmy w stanie zauważyć reakcje naszych rozmówców, a sama wymiana zdań wydaje się być bardziej realna. Szkolenia online można przeprowadzać nawet w trybie zdalnym. Miejsce, w którym będziemy uczestniczyć w danym szkoleniu nie jest istotne. Potrzebny jest w końcu tylko komputer i dostęp do internetu. W trybie zdalnym przeprowadzanych jest równie dużo szkoleń jak przed pojawieniem się koronawirusa. Firmy korzystają z webinarów chętniej, ponieważ są to sprawdzone metody szkoleniowe, które odbywają się za pomocą specjalnych programów dostosowanych do naszej wiedzy i umiejętności.

Jak prowadzić szkolenia online?

Do prawidłowego przeprowadzenia kursu niezbędna jest wiedza w zakresie platform streamingowych, ale także komunikacji interpersonalnej. Szkoleniowcy wiedzą o co chodzi. Są to podstawy, które obowiązują w świecie coachingu. Jak prowadzić szkolenia online? To pytanie, które często się pojawia nie tylko wśród szkoleniowców, ponieważ także wykładowcy akademiccy potrzebują wiedzy na temat przeprowadzania zajęć w trybie online. Na https://www.moderator-online.edu.pl/akademia znajdziemy informacje, które pomogą na uzyskać wiedzę w zakresie podstawowych szkoleń online. Szkoła Moderator to miejsce, które specjalizuje się w coachingu, natomiast idzie również z duchem czasu i dostrzega nowe szanse na dotarcie do swoich klientów.