Jak wybrać idealne przedszkole dla swojego dziecka

Na rynku można znaleźć wiele ofert przedszkoli publicznych i niepublicznych. Powierzając pod ich opiekę swoje dziecko musimy mieć pewność, że będą to miejsca odpowiednie i bezpieczne. Czym się zatem kierować? Poniżej kilka podpowiedzi.

Wyposażenie przedszkola

Dobre przedszkole niepubliczne powinno mieć przestronne, kolorowe sale, które są wyposażone w odpowiednią ilość pomocy dydaktycznych i zabawek przeznaczonych do wieku dzieci. W przedszkolach w okresie letnim często organizowane są dni otwarte. Jest to dobra okazja, by zobaczyć jak wygląda przedszkole.

Własna kuchnia lub sprawdzony catering

Nasze dziecko w przedszkolu będzie spędzało sporą część dnia. Tym samym będzie też w przedszkolu jadło przynajmniej 2 posiłki. Warto upewnić się więc, że oferowana przez przedszkole dieta jest smaczna i zbilansowana pod względem dostarczanych składników pokarmowych.

Wykwalifikowana kadra dydaktyczna

Nasz maluch powinien znaleźć się pod odpowiednią opieką, a w przedszkolu czuć się jak w drugim domu. Opiekunki w przedszkolu powinny być więc osobami empatycznymi. Zwróćmy tez uwagę na odbywające się podczas dnia zajęcia dydaktyczne. W ofercie mogą pojawić się zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe czy rozwijające wiedzę przyrodniczą, umiejętności matematyczne i językowe. Warto tutaj zwrócić uwagę np. na Przedszkole Niepubliczne HOCKI KLOCKI w Częstochowie.

Oferta zajęć dodatkowych

Obecnie przedszkola oferują różnorodne zajęcia dodatkowe. W ofercie pojawia się angielski, rytmika czy zajęcia sportowe. Przed podjęciem decyzji co do wyboru placówki dydaktycznej warto przyjrzeć się liście proponowanych zajęć.