Zajęcia dodatkowe w przedszkolach niepublicznych

przedszkole

Kartą przetargową wielu przedszkoli jest rozbudowa oferta zajęć dodatkowych. W wielu przedszkolach niepublicznych każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Dzieci mogą uczestniczyć na zajęcia powszechnie proponowane w przedszkolach takie jak rytmika czy gimnastyka, ale w coraz większej ilości przedszkoli możemy spotkać zajęcia takie jak zajęcia kulinarne czy dogoterapia. Rozwijanie zainteresowań dziecka od wczesnych lat życia jest ważne dla jego przyszłości, dlatego też warto zwrócić na to szczególną uwagę, wybierając przedszkole dla naszego dziecka. Poniżej przedstawimy jakie zajęcia dodatkowe możemy spotkać w przedszkolach niepublicznych.

Nauka języka obcego

Często spotykanymi zajęciami są zajęcia z języków obcych. Najpopularniejszym językiem, który można spotkać w przedszkolach, jest oczywiście język angielski. W aktualnych czasach umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest bardzo istotna w różnych sytuacjach, dlatego warto rozwijać tę umiejętność od najmłodszych lat życia.

Zajęcia ruchowe

Sport ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka dlatego warto, aby dziecko znalazło pasję do jakiejś aktywności fizycznej. Najczęściej w przedszkolach możemy spotkać zajęcia z piłki nożnej, gimnastykę, zajęcia taneczne oraz judo.

Zajęcia artystyczne

Zajęcia plastyczne, muzyczne czy rytmika mają również bardzo pozytywny wpływ na dzieci. Przedszkolach może odkryć w sobie pasję, którą rodzic będzie mógł pomagać rozwijać w przyszłości. Takie zajęcia wpływają też pozytywnie na kształtowanie cech takich jak cierpliwość czy wytrwałość u dzieci.

Zajęcia terapeutyczne

Coraz popularniejszymi zajęciami są również zajęcia terapeutyczne takie jak terapia z oligofrenopedagogiem, terapia z logopedą, terapia SI, dogoterapia czy choreoterapia. Każda dodatkowa aktywność może wpłynąć w pozytywny sposób na rozwój naszego dziecka. Więcej na temat różnych zajęć dodatkowych możemy znaleźć na stronie przedszkola niepublicznego: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/.