Wyprawka do przedszkola w prywatnym przedszkolu – co kupić?

Wyprawka dla przyszłego przedszkolaka powinna zawierać wszystko to, co będzie niezbędne naszemu dziecku do nauki, zabawy, odpoczynku, codziennej higieny. W zależności od przedszkola ten niezbędnik może się różnić. Zazwyczaj standardowy zestaw obejmuje różne artykuły plastyczne, strój gimnastyczny czy szczoteczkę, pastę do zębów i ręcznik. Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje o tym, jak skompletować wyprawkę dla przedszkolaka i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Wyprawka w prywatnym przedszkolu (Tychy i inne miasta)

Zanim wybierzemy się z naszym dzieckiem na zakupy, aby skompletować jego wyprawkę do przedszkola, warto wcześniej przygotować listę niezbędnych rzeczy. Pomoże nam to uniknąć sytuacji, kiedy w natłoku zakupowego szaleństwa może nam się zdarzyć zapomnieć o czymś, co niezbędne. Możliwa jest też sytuacja odwrotna – brak listy może spowodować, że kupimy znacznie więcej, niż jest wymagane w danym przedszkolu. Często podczas zebrania organizacyjnego przyszły nauczyciel przekazuje niezbędne informacje o tym, co będzie potrzebne dzieciom. Warto też zapoznać się ze stroną internetową placówki. Znajdziesz tam niezbędne informacje o działalności przedszkola i różnych zajęciach, które są tam organizowane. Przykładowo, jeśli nasze dziecko jest typem sportowca i lubi aktywność fizyczną, a przedszkole organizuje zajęcia nastawione na aktywność fizyczną, to dobrej jakości strój do ćwiczeń będzie z pewnością potrzebny i warto postawić na ubranko dobrej jakości. Dużo informacji o działalności zawiera na swojej stronie internetowej prywatne przedszkole Tychy – „Otwarte Okno”: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/3/o-przedszkolu/

Takie informacje często są bardzo pomocne dla rodzica i ułatwiają zapoznanie się ze specyfiką placówki. Standardowa wyprawka powinna jednak zawierać kapcie na zmianę. Trzeba pamiętać, aby były one wygodne i wyróżniały się stabilną podeszwą, która nie będzie się ślizgać. Dodatkowo pomyśl o ubranku na zmianę. Szczególnie, gdy w przedszkolu planowane są różnorodne zajęcia na świeżym powietrzu lub kreatywne warsztaty plastyczne, podczas których nasze dziecko może się pobrudzić.

Niezbędne artykuły plastyczne w prywatnym przedszkolu

Zanim przystąpimy do zakupu artykułów papierniczych, warto zapytać wychowawcę o to, co tak naprawdę będzie potrzebne naszemu dziecku. Standardowo na liście niezbędnych rzeczy możemy znaleźć bloki techniczne i rysunkowe, papier kolorowy, bibuły. Także pędzle, farby plakatowe, akwarele, flamastry, kredki ołówkowe i świecowe, a także plastelinę.

Kompletowanie szkolnej wyprawki to ogromna frajda dla dziecka. Warto jednak pamiętać o tym, aby podczas zakupów zachować umiar i wybrać tylko to, co naprawdę będzie potrzebne przedszkolakowi do nauki i zabawy w nowym miejscu.