Rozwiązania do pokoju dziecka na lata

Pokój dziecka jest chyba jednym z najczęściej zmieniających się pomieszczeń w całym mieszkaniu, ponieważ dziecko wraz z tym jak rośnie, zmienia też swoje potrzeby i swój tryb życia, w związku z czym od swojego pokoju wymaga nowych funkcji. Niemal każda zmiana w pokoju generuje koszty, jednak w tym artykule przedstawimy takie rozwiązania, które możesz do pokoju dziecka wprowadzić raz, a świetnie sprawdzą się przez lata, dopasowując się do aktualnych potrzeb. Zaczynamy!

Farba tablicowa

Odkąd farba tablicowa pojawiła się na rynku, z miejsca stała się bardzo popularna i wykorzystywana jest w wielu domach. Pokój dziecka to miejsce, gdzie pasuje jak nic innego, a w dodatku świetnie sprawdzi się zarówno u malucha, jak i u szkolaka. Niejeden kilkulatek z radością rozwija swoje artystyczne pasje na ścianach, robiąc to jednak ku zdenerwowaniu rodziców. Farba tablicowa może być pewnym rozwiązaniem, o ile znajdzie się na poziomie dostępnym dla młodego artysty, któremu będziemy musieli dostarczyć spory zapas kredy w różnych kolorach. Jeśli dobrze przemyślimy krycie ściany farbą tablicową, będzie mogło z niej korzystać również nieco starsze dziecko, ale już w innych celach – na przykład zapisując sobie plan lekcji lub inne rzeczy związane ze szkołą lub swoją pasją.

Dekoracje ścienne

Naklejki do pokoju dziecięcego, plakaty ścienne to najczęściej wybierane dekoracje. Dzięki nim można stworzyć przytulne wnętrze w pokoju dziecięcym. Wybór zarówno naklejek jak i plakatów jest jednak dużym wyzwaniem. Naklejki ścienne dostępne są w bogatym wzornictwie, można je kupić również uwzględniając konkretny rozmiar. Dekoracje ścienne w postaci naklejek sprawdzają się zarówno do pokoju dziewczynki jak i chłopca. Modne naklejki ścienne do pokoju dziecka znajdziesz w ofercie Yoko Design.

Kosz na zabawki… i nie tylko

Wykonany z materiału kosz również może być rozwiązaniem na lata. Przyda się już rodzicom, kiedy dziecko jest jeszcze małe – można w nim przechowywać ubranka lub drobiazgi, które zawsze przydają się w pokoju dziecka, choć nie trzeba mieć ich dosłownie pod ręką. Przy nieco starszym dziecko oczywiście sprawdzi się doskonale jako kosz na zabawki, dzięki któremu będą miały one swoje miejsce. Jeszcze starsze dziecko może wykorzystywać go, przechowując w nim, co tylko przyjdzie mu do głowy. Z uwagi na to, że kosze na zabawki są wykonywane z różnorodnych materiałów, stanowią przedmiot nie tylko praktyczny, ale też dekoracyjny, ale co najważniejsze – dzięki nim w pokoju dziecka zapanuje ład!

Regał

To taki mebel, o który również warto zadbać w pokoju dziecka. Niewysoki regał z kilkoma półkami przy maluszku pozwoli na przechowywanie niezbędnych rzeczy, zapewniając do nich łatwy dostęp. U kilkulatka pozwoli na przechowywanie książeczek edukacyjnych oraz najczęściej używanych zabawek, które trudno byłoby odnaleźć w koszu. Starsze dziecko oczywiście może tam gromadzić swoją bibliotekę. Jeśli wybierzemy bardzo prosty mebel w uniwersalnym kolorze, na pewno sprawdzi się on przez wiele lat i w różnych okresach życia dziecka.