Jak wyposażone jest niepubliczne przedszkole integracyjne w Tychach?

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci wkraczają w świat szkolnych obowiązków, a także nawiązują pierwsze przyjaźnie. Czas spędzają nie tylko na nauce czytania czy liczenia. Bardzo ważne jest również rozwijanie własnych zainteresowań, pasji i odkrywanie otaczającego je świata. Niewątpliwie sprzyja temu nowoczesna placówka, która została wyposażona w odpowiedni sprzęt dydaktyczny, plac zabaw, liczne zabawki i szereg dodatkowych atrakcji.

W poniższym artykule, na przykładzie Akademii Rozwoju Otwarte Okno, bliżej przyjrzymy się temu, jak zostało wyposażone niepubliczne przedszkole integracyjne w Tychach. 

Niepubliczne przedszkole integracyjne w Tychach – wiadomości wstępne

Wielu rodziców zwraca szczególną uwagę na to, jak zostało wyposażone przedszkole, do którego pragną zapisać swoją pociechę. Pod uwagę biorę nie tylko sam budynek, ale również jego lokalizację. Ma ona bowiem istotny wpływ na komfort odwożenia dzieci do placówki i późniejszy powrót do domu.

Otwarte Okno to niepubliczne przedszkole integracyjne, które mieści się w bardzo atrakcyjnej dzielnicy Paprocany. Tereny zielone sprzyjają obcowaniu dzieci z naturą, pozwalają się zrelaksować i z pewnością sprzyjają nauce oraz poznawaniu świata. Placówka, w której przebywają dzieci z niepełnosprawnościami, koniecznie musi być wyposażona w windę. Dodatkowym udogodnieniem jest też własny parking.

Nowoczesna placówka edukacyjna dla Twojego dziecka

Wspomniane niepubliczne przedszkole integracyjne w mieście Tychy zostało ponadto wyposażone w liczne atrakcje, które świadczą o jego wyjątkowości. Tak wyposażony budynek doskonale zaspokaja potrzeby zarówno dzieci zdrowych, jak i tych posiadających orzeczenie o konieczności specjalnego kształcenia. Wśród atutów niepublicznego przedszkola warto szczególną uwagę zwrócić na:

  • odpowiednio wyposażone sale, które sprzyjają nauce, a także wypoczynkowi;
  • nowoczesna sala gimnastyczna, gdzie dzieci mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach sportowych;
  • ścianka wspinaczkowa;
  • pracownia ceramiczna – to właśnie tu odbywają się różne zajęcia artystyczne, rozwijające zdolności manualne i wspomagające kreatywność;
  • plac zabaw;
  • ogród zmysłów.

Nie można również zapominać o tym, że w niepublicznym przedszkolu integracyjnym w Tychach o bezpieczeństwo i komfort maluchów podczas codziennych aktywności dba wykwalifikowana kadra dydaktyczna, a także liczni specjaliści. Więcej informacji o placówce można znaleźć na stronie: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/