Jak wybrać pediatrę dla niemowlaka?

Pediatra to lekarz pierwszego kontaktu, który specjalizuje się w opiece nad niemowlętami, dziećmi i młodzieżą do 18 roku życia. Wybór lekarza pediatry to dla każdego rodzica ważna życiowa decyzja. W końcu chodzi o to aby lekarz dobrze zaopiekował się naszą pociechą i kiedy trzeba udzielał porady medycznej na różnych etapach rozwoju Twojego dziecka.

Jak znaleźć dobrego pediatrę?

Większość z nas swoje poszukiwania rozpoczyna w internecie. Jest to świetne miejsce do uzyskania podstawowych informacji na temat lekarzy pediatrów w naszej okolicy. Obecnie prawie każdy pediatra ma swoją wizytówkę w internecie/stronę internetową na której opisuje zakres usług opieki zdrowotnej. Możemy więc bez wychodzenia z domu dowiedzieć się jakie jest wykształcenie wybranego przez nas lekarza, jak długo funkcjonuje w zawodzie, w jakich godzinach pracuje itp. jest to komplet informacji, który pozwoli nam zadecydować o wyborze lekarza pediatry.

Większość lekarzy pediatrów oferuje bezpłatne wizyty, jest to więc dobra opcja aby na pierwszą wizytę wybrać się jeszcze przez porodem. Na takiej wizycie adaptacyjnej możemy poznać punkt widzenia na styl i wyznawaną przez pediatrę filozofię opieki.

Czym kierować się przy wyborze pediatry?

Jeśli to możliwe umów się na wizytę do pediatry jeszcze przez porodem. Jako, że pediatra będzie poniekąd doradcą podczas opieki nad twoim nowo narodzonym dzieckiem przygotuj swoją listę pytań. Sprawdź kompetencje lekarza pediatry, na ile jest empatyczny, jakie ma podejście względem opieki nad dzieckiem.

Nie mniej ważną kwestią są przewidywane terminy wizyt. Dlatego jeśli to możliwe znajdźmy pediatrę, który przyjmuje bez kolejki, lub u którego terminy wizyt nie są zbyt odległe. Ponadto zwróć uwagę czy gabinet pediatry jest blisko Twojego domu. Wybierając pediatrę na pewno w pierwszej kolejności warto mieć na uwadze poradnie zlokalizowane najbliżej miejsca zamieszkania. Dla przykładu jeśli Łódź to miasto w którym zamieszkujemy, poszukajmy poradni, która świadczy swoje usługi właśnie w tym mieście lub np. w dzielnicy Widzew. Akurat w Łodzi jedną z polecanych jest poradnia Medan. Więcej na temat rejestracji wizyt dowiesz się odwiedzając stronę: Poradnia-medan.com