Zabudowy tarasów

Zabudowa tarasu

Taras jest miejscem integracji domu z jego naturalnym otoczeniem. Osłonięty oraz skąpany w słońcu pozwala na to, aby przez cały rok można było mieć kontakt z przyrodą. Odpowiednia zabudowa tarasu z aluminium dodatkowo osłania część mieszkalną, co korzystnie wpływa na bilans cieplny danego domu, dzięki czemu zmniejsza w nim utratę ciepła. W zabudowach tarasów można stosować szyby zespolone, które w znaczny sposób podwyższają walory użytkowe danego tarasu.

Bezramowa zabudowa tarasu

Zabudowa tarasu, która jest w całości oszklona umożliwia swobodne, komfortowe oraz niczym nieograniczone podziwianie natury. W czasie zimy taras może być wykorzystywany, aby hodować w nim rośliny doniczkowe oraz ogrodowe. Dzięki panelom szklanym mamy zapewnioną swobodę konfiguracji, która pozwala na pełne bądź częściowe otwarcie tarasu w dowolnej chwili. Zwłaszcza przydaje się to w okresach wiosennym oraz w letnim, gdy temperatura jest wysoka. Innowacyjna konstrukcja z aluminium oraz niepowtarzalna funkcjonalność zabudowy w systemie bezramowym sprawiają, że każdy dom wygląda zarówno luksusowo jak i nowocześnie, a mieszkańcy mogą się cieszyć dużym komfortem.

Ramowa zabudowa tarasu

W systemie ramowym w aluminiowych zabudowach można zastosować szybę zespoloną, która jeszcze bardziej poprawia izolacyjne właściwości zabudowy tarasu przy jednoczesnym zachowaniu jej niskiej ceny. Tego typu zabudowa może być zamykana obustronnie, dzięki czemu nie musimy się martwić o pozostawione na tarasie rzeczy. Do tego dodatkowa bariera podnosi w danym tarasie walory antywłamaniowe co daje mieszkańcom domu pełne bezpieczeństwo. Gdy zrobi się ciepło, to bez problemu można zmienić taras w otwartą przestrzeń. Dzięki wysokiej klasy specjalnym łożyskom, każde okno może się przesuwać w sposób swobodny. Istnieje też możliwość, aby pokrywać profile aluminiowe specjalnymi lakierami proszkowymi, które mają za zadanie imitować drewno. Tworzy to niepowtarzalny efekt wizualny zaś technologia lakierowania proszkowego wraz z dobrze znaną odpornością aluminium sprawi, że nasza zabudowa tarasu będzie wyglądać pięknie oraz będzie ona funkcjonalna przez wszystkie lata jej stosowania i to za niską cenę. Jeśli myślisz o własnej zabudowie tarasu koniecznie zajrzyj na https://www.foga.pl/zabudowa-tarasow