Zestaw wc: Grohe, Geberit czy Aquafiori, którą markę wybrać?

Kupno zestawu wc podtynkowego to nie tylko wybór funkcjonalnego i estetycznego rozwiązania, ale i możliwość zaoszczędzenia przy wyborze kompletu z oferty producenta. Obecnie na rynku prym wiedzie kilka marek a wśród nich Grohe, Geberit, Cersanit i Aquafiori, których to dzisiaj stelażom przyjrzymy się bliżej.

 

W zestawie taniej, tę świadomość posiada każdy. Nie inaczej sprawy się mają w przypadku wyposażenia łazienki. Kupno zestawu wc czy umywalki z szafką jest tańsze, niżeli zakup tych samych elementów osobno.

 

Na co zwrócić uwagę kupując zestaw wc do zabudowy?

Na początek warto wiedzieć, jakim elementom zestawu warto się przyjrzeć. Tylko z pozoru wszystkie propozycje wyglądają tak samo. Różnic jest wiele zarówno w kwestii samych stelaży, jak i misek wc będących w komplecie, nie wspominając już o przyciskach do spłukiwania. Szeroki wybór różnych marek zestawów wc znajduje się pod adresem https://www.arbolazienki.pl/zestawy-wc

 

Stelaż wc do zabudowy

Same stelaże różnią się między sobą najczęściej szerokością. Choć standardowa to 50 cm, to niektóre stelaże mogą być węższe lub szersze. Zwłaszcza w łazienkach niewielkich rozmiarów szerokość standardowa może być za duża i wtedy warto będzie sięgnąć bo te w niestandardowych rozmiarach.

Przycisk do spłukiwania

Przyciski do spłuczki są zdecydowanie elementem, który pośród całej zabudwy obłożonej płytkami może się wyróżniać. Gdy tego nie chcemy warto znaleźć  taką ofertę, która daje nam możliwość wyboru takiego, który wtopi się w aranżację.

Miska WC

Obecnie w zestawach królują miski bezrantowe i bezkołnierzowe. Od tych tradycyjnych różnią się tym, że są nieco łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Zestawy WC Cersanit

Cersanit może pochwalić się stelażem o niestandardowej szerokości 35 cm, idealnym do niewielkich łazienek i małych toalet. W zestawach do wyboru są różne typy misek o różnej głębokości i szerokości głównie są to miski bezkołnierzowe.

Zestawy WC Aquafiori

Stelaże Aquafiori również mają mniejszą od standardowej szerokość 42 cm, doskonałą do mniejszych łazienek. Zestawy wyposażone są w większości w matę wygłuszającą, pozwalająca na cichsze funkcjonowanie spłuczki.

Zestawy WC Grohe

Stelaże Grohe posiadają standardową szerokość 50cm. Tym co wyróżnia te stelaże na rynku, jest technologia whisper, dzięki której spłukiwanie i napełnianie się spłuczki jest niezwykle ciche.

Zestawy WC Geberit

Geberit także ma stelaże o 50 centymetrowej szerokości, jednakże spłuczka posiada możliwość zatrzymania spłukiwania wody przyciskiem.